English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Keliaujant po ES

Informacija keliaujantiems po ES

Keliaujant ES viduje, perkamų ar vežamų daiktų kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti naudoti asmeniškai, o ne parduoti, PVM ir akcizo mokesčiai yra įskaičiuojami į kainą, ir kitoje ES šalyje jokių mokesčių mokėti nebereikia.

Ypač dažnai teiraujamasi apie asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholio kiekius.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, jūsų gali paprašyti įrodyti, kad jos yra skirtos asmeniniam vartojimui. Šalių nustatyti leidžiami kiekiai turi būti ne mažesni kaip:

 

- 800 cigarečių,*

- 400 cigarilių,

- 200 cigarų,

- 1 kg tabako,

- 10 litrų stipriųjų gėrimų,

- 20 litrų spirituoto vyno (pavyzdžiui, portveino ar chereso),

- 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno),

- 110 litrų alaus.

Su Tarybos direktyva 2008/118/EB dėl bendros akcizų tvarkos, panaikinanti Direktyvą 92/12/EEB, ir joje reglamentuojamais reikalavimais bei ribinėmis normomis galite susipažinti čia.

*Svarbu. Informuojame, kad kai kurios Europos Sąjungos valstybės narės (Austrija, Airija, Danija, Italija, Kroatija, Slovėnija, Švedija ir Vokietija) taiko kiekybinius cigarečių apribojimus keleiviams, atvykstantiems iš Lietuvos (taip pat iš Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos). Vykstantys į šias šalis Lietuvos piliečiai gali vežtis savo reikmėms skirtus 300 vnt. cigarečių.  

Muitinės departamentas ragina asmenis, planuojančius vežtis asmeninėms reikmėms skirtų cigarečių į ES šalis, pasidomėti, ar jose netaikomi analogiški apribojimai.

Keliaujantiems po ES patartina laiku pasidomėti apie konkrečiose valstybėse taikomus apribojimus kai kurioms prekėms. Tokios informacijos siūlytume ieškoti dominančių ES šalių atsakingose institucijose, diplomatinėse atstovybėse. Pasaulio muitinių organizacijai priklausančių šalių muitinių interneto svetaines galima surasti patekus į PMO tinklalapį.

Daugiau naudingos informacijos rasite oficialioje Europos Sąjungos interneto svetainėje „Kelionės po Europą“. 

Informacija atnaujinta 2016-05-05