English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Vis daugiau muitininkų nesitaiksto su bandymais papirkti

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos muitinėje užfiksuoti 248 neteisėti pinigų siūlymo atvejai. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, apie brukamus pinigus muitininkai pranešė 13 procentų dažniau. 

Muitinės pareigūnų iniciatyva pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. dėl papirkimo, visi asmenys baudžiamaisiais įsakymais šiuo metu jau yra pripažinti kaltais, jiems paskirtos piniginės baudos. 

Iš viso apie bandymus juos papirkti nustatyta tvarka pranešė 106 muitinės pareigūnai. Daugiau kaip pusė jų tai padarė po keletą kartų. Dažniausiai apie bandymus įbrukti grynųjų šiemet informavo Šalčininkų, Medininkų, Lavoriškių  ir Raigardo  kelio postų pareigūnai.  

Grynuosius pinigus krovinio ar asmens dokumentuose dažniausiai palieka Baltarusijos piliečiai (116 atvejų). Rusai per pastarąjį pusmetį pareigūnus bandė papirkti 45 kartus, lenkai – 43, ukrainiečiai ir lietuviai – po 12 kartų, kitų valstybių piliečiai – 20 kartų. Daugeliu atvejų siūlomų pinigų suma neviršija 5 eurų.  

Visais neteisėtų pinigų siūlymo atvejais muitininkai imasi detaliai tikrinti automobilius, o atsižvelgę į rizikos požymius – ir gabenamus krovinius. Po detalaus patikrinimo tik kas ketvirtu atveju nustatomas pažeidimas, todėl galima daryti išvadą, kad grynieji muitininkams vis dar brukami „iš įpročio“, o ne siekiant nuslėpti pažeidimus ar išvengti mokestinių prievolių. 

Muitinės departamentas primena, kad pranešti apie muitinės pareigūnų korupcijos, piktnaudžiavimo ar kitos neteisėtos veiklos atvejus galima visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu pasitikėjimo telefonu Nr.8 800 555 44 taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje www.lrmuitine.lt   

Informacija atnaujinta 2017-08-03