English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Su pilnu mikroautobusu „Kremliaus degtinės“ į Vilnių atvykęs Rusijos pilietis pakliuvo į muitinės kriminalistų pasalą

Vilniuje ketvirtadienį (lapkričio 23–iąją) MKT ir policijos pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, iš Latvijos mikroautobusu atsivežusį daugiau nei porą tūkstančių butelių svaigalų – degtinės ir „konjako“. Įtariama, kad alkoholiniai gėrimai falsifikuoti, šiuo metu muitinės laboratorijoje atliekama jų ekspertizė. 

Turėdami informacijos apie galimai gabenamą nelegalų alkoholį, muitinės kriminalistai apie 11 val. Vilniuje, Žemaitės gatvėje patikrinimui sustabdė mikroautobusą „Merecedes Benz“, vairuojamą Rusijos piliečio I. I. (turinčio leidimą nuolat gyventi Latvijoje). 

Pastarasis sakėsi atvykęs pasisvečiuoti iš Latvijos ir išsitarė vežęs krovinį kalėdinėms šventėms. Tačiau vos atvėrę mikroautobuso duris, pareigūnai suabejojo tokių „lauktuvių“ teisėtumu – mikroautobusas buvo pilnas prikrautas dėžėmis su alkoholiniais gėrimais. 

Iš viso rasta 630 vnt. 1 litro talpos degtinės „Kremliovskaja vodka“ butelių ir 1712 vnt. 0,7 l talpos tariamo konjako „Camus Cognac VS dark“ butelių. Preliminariais duomenimis svaigalai veikiausiai falsifikuoti – visi jie be banderolių, kreivokai priklijuotomis etiketėmis, skleidžiantys aštrų specifinį kvapą. 

Sulaikytų gėrimų vertė – apie 20 tūkst. eurų. Šiuo metu svaigalų mėginiai perduoti muitinės laboratorijai ištirti ar juose nėra sveikatai kenksmingų priemaišų. Mat MKT pareigūnai jau yra sulaikę panašių pavojingų svaigalų – 2015 m. Alytaus rajone likviduotas nelegalus „namų gamybos brendžio“ – su kolos gėrimu maišyto spirito fabrikėlis. Muitinės laboratorija tuomet šiame gėrime aptiko itin nuodingą metilo alkoholį, kuris net septynis kartus viršijo gyvybei nepavojingą koncentraciją. 

I. I. buvo sulaikytas dviem paroms. MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai. 

Informacija atnaujinta 2017-11-24