English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Pasienyje su Lenkija muitininkai sulaikė didžiulę cigarečių siuntą, maskuotą kramtomos gumos „Smurf“ kroviniu

Du krovinių padėklai su kramtomąja guma, maskavę nelegalų krovinį, neapgavo Lietuvos pareigūnų. Penktadienio, lapkričio 24-osios, vakarą Kalvarijos pasienio kontrolės punkte, Lietuvos muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė didžiulę – beveik 1,3 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą. Ją vežęs Latvijos pilietis suimtas dviems mėnesiams.

Filmuotą medžiagą rasite čia.

Panašu, kad „latviškas tranzitas“ tebeišlieka aktualia pastarojo meto cigarečių kontrabandos tendencija: penktadienį Lietuvos – Lenkijos pasienyje sulaikyta didžiulė Latvijos piliečio gabenta nelegalų rūkalų siunta.

Krovininis vilkikas „Scania“, vairuojamas Latvijos piliečio I. S. muitinės ir pasienio pareigūnų buvo sustabdytas apie 20 val. vakaro, jau beišvažiuojantis iš Lietuvos teritorijos. Vairuotojas sakėsi iš Latvijos į Ispaniją vežantis kramtomosios gumos krovinį, iš pirmo žvilgsnio taip ir atrodė – puspriekabės gale buvę du padėklai, buvo su žinomų animacinių herojų „Smurf“ atvaizdais ženklinta guma. Tačiau patikrinus detaliau, likę 28 padėklai pasirodė esantys ne su „smurfais“, bet cigarečių dėžėmis „American club“ (iš viso rasta net 840 dėžių cigarečių).

Preliminariais duomenimis iš viso į Vakarų Europą per Lietuvą mėginta slapta pervežti 420 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių. Visi pakeliai be banderolių, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1, 268 mln. eurų.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Baudžiamojo kodekso 199 – 2 str. 1 dalis), kuriam vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Tai ne pats didžiausias, bet vienas iš stambiausių šiemet Lietuvoje sulaikytų neteisėtų cigarečių krovinių. Ne paslaptis, kad pasienis su Latvija pamažu tampa nauja karšta kovos su kontrabandinėmis cigaretėmis „fronto linija“. Mat pareigūnai jau keletą metų iš eilės mūsų šalyje sulaiko iš Latvijos įvežamus didelius nelegalių cigarečių krovinius.

Paprastai tai būna arba kontrabandiniai baltarusiški rūkalai arba neaiškios kilmės cigaretės be banderolių. Pastarosios, anot muitinės kriminalistų, arba klastojamos pačioje Latvijoje, arba į ją įvežamos kontrabanda.

Pvz., šiemet sausio 17 d. Kauno apylinkėse Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnams įkliuvo 570 tūkst. pakelių cigarečių krovinys. Apie 1,4 mln. eurų vertės cigaretės vežtos ypač įžūliai, net paviršutiniškai neužmaskavus, tiesiog sausakimšai rūkalų dėžėmis prigrūdus visą vilkiko puspriekabę. O 2017 m. balandį, tarp Pasvalio ir Panevėžio buvo sulaikyta 560 tūkst. pakelių cigarečių „Rock“, siunta (jų vertė – apie 1, 62 mln. eurų). Abiem paminėtais atvejais cigaretės buvo be banderolių.

Informacija atnaujinta 2017-11-27