English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Galimai šešėliniam verslui skirtas krovinys įkliuvo muitininkams

Muitininkai visuomenę nuo nelegalių prekių saugo ne tik šalies pasienyje. Vilniaus teritorinės muitinės mobilioji grupė patruliuodama kelyje vieną po kito sustabdė tris krovininius automobilius su plataus vartojimo prekėmis, gabenamomis be jokių įsigijimo dokumentų.

Kelyje Vilnius – Varėna – Gardinas muitininkų sustabdyti mikroautobusai buvo pilni įvairių prekių. Maišuose ir dėžėse matėsi daugybė pakuočių su kojinėmis, kepurėmis, apatiniu trikotažu, džinsinėmis kelnėmis, kambarinėmis šlepetėmis, marškinėliais, megztiniais, odiniais portfeliais, moteriškomis rankinėmis ir net kelioniniais lagaminais. Daiktai buvo nauji, su etiketėmis ir akivaizdžiai skirti ne asmeniniam naudojimui.

Dviejų krovininių automobilių vairuotojai pareigūnams pateikė tik dalies prekių įsigijimo ir gabenimo dokumentus. Trečiasis vairuotojas neturėjo iš viso jokių prekių legalumą patvirtinančių dokumentų, taip sukeldamas pareigūnų įtarimus, ar prekės nėra vogtos ar įsigytos šešėlyje.

Muitininkai visus tris mikroautobusus nukreipė į artimiausią krovinių postą, kur visos jų gabentos prekės buvo apžiūrėtos, pasvertos ir sutikrintos. Tos prekės, kurioms gabenti  vairuotojai turėjo dokumentus, grąžintos vairuotojams. Kitas muitininkai sulaikė ir šiuo metu nustatinėja jų vertę.

Panašūs atvejai buvo užfiksuoti ir rugsėjo pabaigoje, kai Kauno teritorinės muitinės pareigūnams įkliuvo iš Lenkijos važiuojantis krovinys su tūkstančiais porų kelnių, moteriškų kojinių, šimtais kelnaičių, kepurių ir patalynės užvalkalų komplektų bei keliomis dešimtimis chalatų ir pižamų. Tąkart be jokių įsigijimo dokumentų gabentas krovinys buvo įvertintas daugiau kaip 13,5 tūkstančio eurų.

Tokia šalies viduje gabenamų prekių kontrolė yra būtina siekiant, kad Lietuvos prekyvietėse būtų prekiaujama legaliai atgabentomis prekėmis.

Pastaruoju metu pareigūnai pastebi suaktyvėjusį prekių gabenimą iš Lenkijos į Lietuvą, kai gabenamos plataus vartojimo prekės, įsigytos ar pagamintos neaiškiais būdais, o vėliau jau Lietuvoje tokios prekės patenka į šalies turgavietes ar galimai toliau perparduodamos šešėlinėje rinkoje. Todėl šalies keliuose patruliuojantys muitininkai tikrina ir kontroliuoja, ar per Lietuvą įvairios komercinės paskirties prekės gabenamos legaliai.  

Informacija atnaujinta 2017-12-01