English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Netikėta „sutrikusio“ latvio sunkvežimio paslaptis: per pakartotinę apžiūrą mašinoje rasta slaptavietė su dar 65 dėžėmis cigarečių

Neįprastas posūkis pirmadienį, vasario 5 d., Prienuose muitinės pareigūnų sulaikyto Latvijos piliečio vairuoto sunkvežimio su cigarečių kontrabanda istorijoje. Tuomet, pirminės apžiūros, vykusios tiesiog gatvėje, metu „Mercedes-Benz Sprinter“ krovininėje dalyje buvo aptikta 15 dėžių nelegalių rūkalų. Muitininkai tuomet stebėjosi latvio įžūlumu – pastarasis cigarečių dėžes vežė pernelyg neslėpdamas. Tiesa, labai pasimetė, kai mieste jį sustabdė muitinės kriminalistai: pasisakė, kad važiuoja į Lenkiją tuščiomis, tačiau nesugebėjo nurodyti savo kelionės tikslo.

Tačiau vėliau pareigūnams kilo įtarimų, kad sunkvežimyje gali būti įrengta ir slėptuvė cigaretėms gabenti. Per trečiadienį, vasario 7-ąją, vykusį pakartotinį detalų patikrinimą, sunkvežimyje išties rasta slaptavietė su dar 65 dėžėmis cigarečių.

Slėptuvė buvo įrengta dalį sunkvežimio „Mercedes-Benz Sprinter“ krovininės dalies atskyrus imitacine sienele. Pareigūnų manymu, pirmadienį įvykusio sulaikymo metu surastos atvirai vežtos 15 dėžių cigarečių buvo viso labo netilpusios į slaptavietę kontrabandos pakrovimo metu. Tačiau užuot jas palikęs, vairuotojas surizikavo nelegalius rūkalus gabenti atvirai. Tad, kaip juokauja pareigūnai, galima sakyti įkliuvo ir per godumą.

Iš viso latvis gabeno daugiau nei 40 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 112 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje tęsiamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Informacija atnaujinta 2018-02-11