English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinės kriminalistai sulaikė 12 tonų į Norvegiją vežtos sausos sriubos: tarp makaronų rasta kontrabanda

Šeštadienį, balandžio 7 d., ties Saločiais muitinės pareigūnai sulaikė į Norvegiją vežtą sausų sriubų krovinį. Paaiškėjo, kad tarp makaronų paslėpta 40 dėžių kontrabandinių cigarečių, kurių vertė beveik tris kartus viršijo tiek oficialaus krovinio, tiek mašinos vertę.

Krovininis vilkikas „Man“ Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulio buvo sustabdytas apie 13 val. kelyje A10, ties Saločiais.

Dar nepradėjus patikrinimo, pareigūnams į akis krito keistas vairuotojo, Lietuvos piliečio E. I., elgesys – žmogus buvo labai pasimetęs ir sutrikęs. Vairuotojas sakėsi vežantis į Norvegiją sausų sriubų siuntą, tačiau vos atvėrę puspriekabės duris muitininkai išvydo E. I. jaudulio priežastį. Tarpas tarp puspriekabės lubų ir makaronų krovinio buvo prigrūstas cigarečių „Winston“ (žymėtų baltarusiškomis banderolėmis) ir cigarečių „Marlboro“ (su ukrainietiškomis banderolėmis) dėžių. Filmuotą medžiagą rasite čia.

Iš viso mašinoje rasta 20 289 pakeliai nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – beveik 62 tūkst. eurų. Vairuotojas prisipažino, kad išvykdamas į užsienį, „papildė“ vežamą 12 tonų makaronų krovinį cigaretėmis, norėdamas papildomai užsidirbti.

Pareigūnai sulaikė krovinį, mašiną ir vairuotoją, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Vėliau E. I. buvo paleistas skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Informacija atnaujinta 2018-04-09