English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kviečiame praleisti naktį Muitinės muziejuje

Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena. Šia proga kasmet Europos muziejai susiburia į iniciatyvą atverti ekspozicijų erdves nakčiai. Todėl gegužės 19 d., šeštadienį, Muitinės muziejus taip pat pakvies lankytojus užsukti neįprastu muziejams darbo laiku.

Šiemet daugiau dėmesio skirsime kovai su narkotinių medžiagų gabentojais. Muziejuje galėsite apžiūrėti slėptuves, kur buvo gabenami narkotikai, bei sužinoti, kaip muitininkai juos naikina – specialiai įrengtame stende pamatysite, kas lieka aukštos temperatūros krosnyje sudeginus hašišą ir kokainą. O kokios naujų psichotropinių medžiagų rinkos tendencijos, jų keliami pavojai bei kovos su narkotikais iššūkiai, su kuriais susiduria pareigūnai, papasakos atstovė iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento.

Muitinės muziejaus pastato kieme vyks kinologo ir tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko bei jo partnerio vokiečių aviganio Žiauriai Gero pasirodymas. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinėje dirbantys šunys geba aptikti paslėptus narkotikus.

Viso vakaro metu bus galima apžiūrėti „Muitininkų žvaigždės“ vardą gavusį iš kontrabandininko konfiskuotą muitinės mobiliosios grupės automobilį „Audi Q7“. O pareigūnai papasakos, kokių priemonių imasi ir kaip aptinka bei ardo narkotikų ir kitų draudžiamų gabenti prekių slėptuves.

Detali „Nakties Muitinės muziejuje“ programa

Durys atveriamos 18 val.

19.00 valandą aikštelėje priešais Muziejaus pastatą vyks du muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymai. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptus narkotikus.

20.00 valandą – tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko paskaita apie šunų dresūrą, jų tipus bei kinologo darbo užkulisius. Sužinosite, kokius šunis geriausia laikyti namuose, o kokie idealiai tinka tarnybai. Nemokamos profesionalo konsultacijos visiems, planuojantiems įsigyti keturkojį draugą!

21.00 valandą – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovės Ritos Mačiūnienės paskaita apie naujų psichotropinių medžiagų rinką, tendencijas, pavojų bei kovos su narkotikais iššūkius modernioje visuomenėje.  

18−24 val. iš kontrabandininko konfiskuoto ir į Muitinės mobiliosios grupės automobilį perdaryto „Audi Q7“ bei muitininkų turimos įrangos, skirtos kontrabandai aptikti, apžiūra.

Visos lankytojų laukiančios pramogos Muziejų nakties metu bus nemokamos. Kviečiame visus atvykti į Muitinės muziejų (Jeruzalės g. 25, Vilnius). Išankstinė registracija nebūtina.

Informacija atnaujinta 2018-05-17