26 vasario, 2024

Išrinkti tobulą dovaną nėra lengva. Tam reikia žinių, įgūdžių bei pažinoti žmogų, kuriam teikiama dovana. Ir visai nesvarbu ar tai dovanos vyrams, moterims, porai, jauniems ar vyresniems draugams ar giminaičiams  – visų pirma dovana turi būti apgalvota. O tuo pačiu turi įsitekti į numatytą biudžetą.

Įmanoma išrinkti gerą dovaną net ir neturintiems įgimto tam įgūdžio. Tereikia įprasti atsakyti sau į 5 paprastus klausimus, kurie padeda nupiešti gaires link teisingo dovanos pasirinkimo.

Dalinamės šiais klausimais ir tikimės, jie padės lengviau išrinkti dovaną.

#1. Ką dovanos gavėjas mėgsta ar dievina?

Atsakymas į šį klausimą primins, jog dovaną renkate kitam žmogui, o ne sau. Jei esate artimi draugai ar pažįstami, tikėtina žinote ką žmogus mėgsta, tačiau jei nenutuokiate – galite prie progos ir paklausti. Niekada nekenkia dar labiau pažinti žmogų.

#2. Ko dovanos gavėjas nemėgsta?

Nėra universalių dovanų (išskyrus valgomas dovanas), vienos dovanos moterims ar vyrams paliks įspūdį, kitos sukels nepasitenkinimą. Todėl visada turite atsakyti sau į klausimą, ar žinote, ko tikrai dovanos gavėjas nemėgsta ir nenorėtų gauti dovanų.

Vieni žmonėms nemėgsta pastelinių spalvų, kiti ne itin mėgsta technologijų. Tiesiog stebint komentarus įvairiuose pokalbiuose, galima pastebėti ką žmogus mėgsta, ko ne.

#3. Alergijos, fobijos, sveikatos problemos?

Turite įvertinti ar žmogus realiai galės pasinaudoti jūsų dovana. Būtų labai nemalonu, jog dėl alergijos, fobijos ar sveikatos problemų, žmogus negalėtų pasimėgauti dovana ar ji jam sukeltų nepatogumų ar net sveikatos problemų.

Štai keletas situacijų pavyzdžių:

  • Gėlės žmogui, kuris alergiškas žiedadulkėms.
  • Riešutų rinkinys žmogui, kuris alergiškas riešutams.
  • Vynas žmogui, kuris nevartoja alkoholio.
  • Vonios spa rinkinys žmogui, kurio namuose yra tik dušas.

#4. Koks žmogaus stilius?

Klasikinis, ekstravagantiškas, boho, skandinaviškas. Pasufleruoti kokį stilių mėgsta žmogus, gali tiek jo apranga, tiek namų dekoras, tiek paskutiniai pirkiniais, kuriais žmogus gyrėsi.

#5. Ko žmogui reikia ar ko jis nori?

  • Šeima su vaikais gali nebenorėti dar vieno žaislo, tačiau apsidžiaugtų gavę dovanų kuponą vaikiškoms prekėms.
  • Žmonės dievinantys minimalizmą ir siekiantys kuo mažiau apsikrauti namus daiktais, labiau įvertins piniginę dovaną ar dovanų kuponą.
  • Jei žmogus šiuo metu ko nors mokosi, lanko kursus, galbūt jam būtų vertinga dovana, kuri padėtų įsisavinti naujas žinias.

Kuo daugiau praleidžiate su žmogumi laiko, kuo labiau jį pažįstate, tuo lengviau parinkti dovaną ir matyti nuoširdų džiaugsmą jo akyse. Tad visada bendraudami pasistenkite atsakyti į šiuo klausimus, o jei nežinote – apsukriai pasidomėkite. Šios žinios pravers, kuomet reikės išrinkti dovaną.