30 rugsėjo, 2023

Elektromobiliai tampa vis populiaresni, o kartu su šia tendencija auga ir įkrovimo stotelių poreikis. Kai kurie žmonės renkasi viešąsias įkrovimo stoteles, kiti nusprendžia įsigyti nuosavą automobilio įkrovimo stotelę. Tačiau ar tikrai verta investuoti į nuosavą automobilio stotelę? Yra keletas aplinkybių, į kurias reikia atsižvelgti sprendžiant, kuris būdas jums tinkamiausias. Apie tai pasikalbėsime šiame straipsnyje.

Kokie yra investavimo į nuosavą įkrovimo stotelę privalumai?

Pagrindinis investavimo į asmeninę automobilio įkrovimo stotelę privalumas yra patogumas. Turėdami nuosavą namų įkrovimo stotelę, neturėsite rūpintis, kaip rasti viešą stotelę ar laukti eilėje prie jos – galėsite tiesiog įjungti savo automobilį į įkroviklį ir būti ramūs, kad automobilis bus įkrautas per naktį. Be to, turėdami nuosavą įkroviklį galite sutaupyti pinigų sąskaitoms už elektrą, nes dauguma viešųjų įkroviklių taiko didesnius tarifus nei namų įkrovikliai. Jau nekalbant apie tai, kad turėdami namų įkroviklį padidinsite savo turto vertę, jei kada nors nupręsite jį parduoti.

Investavimo į nuosavą įkrovimo stotelę trūkumai

Vienas didžiausių nuosavos elektromobilių įkrovimo stotelės trūkumų yra kaina – tipinis įrenginys gali kainuoti sąlyginai nemažus pinigus, priklausomai nuo įsigyjamos sistemos tipo. Aišku, priklausomai nuo to, kur gyvenate, gali būti papildomų išlaidų, susijusių su įrengimui reikalingais leidimais ar patikrinimais. Atminkite, jog kai kurie žmonės gali neturėti galimybės naudotis lauko automobilių stovėjimo aikštele ar tinkama lauko erdve įkrovikliui įrengti – vadinasi, jiems tektų papildomai mokėti už patalpų paruošimą.

Tad kaip apskaičiuoti atsiperkamumą?

Norėdami apskaičiuoti galimą investicijų į nuosavą automobilio įkrovimo stotelę atsiperkamumą, turite atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirma, norėsite įvertinti įrengimo kainą ir visus papildomus mokesčius, susijusius su leidimais ar patikrinimais. Tada reikia atsižvelgti į tai, kiek pinigų galite sutaupyti sąskaitoms už elektrą naudodami namų įkroviklį vietoj viešosios stotelės.

Žinoma, reikia atsižvelgti  ir į tai, kiek jūsų nuosavybė bus verta papildomų pinigų, jei kada nors nuspręsite ją parduoti dėl papildomos vertės, kurią suteikia namų įkrovimo stotelė. Įvertinę visus šiuos veiksnius, galite nesudėtingai apskaičiuoti, ar galimos santaupos ir padidėjusi turto vertė atsveria įrengimo išlaidas ir kitus mokesčius.

Įkrovimo stoteles, laidus ir kitus reikmenis galite rasti https://evlaidai.lt