8 gruodžio, 2022

Atėjus į tam tikras aptarnaujančias vietas turbūt net negalėtume įsivaizduoti, kad jos gali dirbti be kasos aparatų. Juk juose pinigai laikomi žymiai saugiau, taip pat jų funkcijos leidžia matyti tam tikrą informaciją, kuri yra reikalinga visoje darbo dienoje. Tačiau ar tikrai visos įmonės visada privalo turėti kasos aparatus ir papasakosime šiame straipsnyje.

Kokiomis sąlygomis privalomas kasos aparatas?

Yra nustatytos tam tikros taisyklės, kada kasos aparatai yra privalomi. Pateikiame pačius pagrindinius pavyzdžius:

  • Prekybos ar aptarnavimo vietoje yra atsiskaitoma grynais pinigais arba įvairiomis mokėjimo kortelėmis. Kasos aparatuose yra integruota išmani programa, kuri leidžia įvairiai skaičiuoti pinigus, kada reikia pamatyti jų likučius ir kitus svarbius dalykus. Todėl atsiskaitymo vietose toks aparatas yra privalomas.
  • Atliekant bet kokį mokėjimą privaloma gauti tai patvirtinantį dokumentą. Kuomet yra kasos aparatas, jis turi galimybę atspausdinti čekį, kuriame pateikiama visa reikalinga informacija, tai yra pirkimo laikas, kokios prekės pirktos, koks atsiskaitymo būdas pasirinktas, kiek pinigų sumokėta ir panašiai. Taip pat atsiskaitymo metu, jeigu nėra kasos aparato, turi būti suteikta galimybė paduoti kitus dokumentus, tokius kaip pinigų priėmimo aktai ar kiti panašūs dokumentai. Jeigu tokių atsiskaitymo kvitų nėra galimybės išduoti, tada kasos aparatas yra privalomas.

Kada nėra būtina turėti kasos aparato?

Yra nemažai atvejų, kai kasos aparatai nėra privalomi:

  • kai atsiskaitymas vykdomas tam tikrą prekę pristačius į jūsų pasirinktą vietą, tai yra namus, darbo vietą ir panašiai.
  • taksi automobiliuose;
  • valiutos keityklos įstaigoms;
  • tam tikruose medicinos punktuose;
  • ne uždaroje erdvėje ar patalpoje įrengtoje prekybos vietai;
  • sugedus kasos aparatui.

Tai tik keletas pavyzdžių, kuomet kasos aparatas gali būti nenaudojamas. Tačiau reikia žinoti, kad bet kokiu atveju, kad atsiskaitymai tokiose vietose turi būti užfiksuoti, tai yra jums paduodamas tam tikros rūšies patvirtinimas, kad sutarta suma buvo sumokėta.

Kur galima įsigyti kasos aparatus ir kiek jie kainuoja?

Jeigu tam tikra vieta nusprendė naudoti kasos aparatą, juos įsigyti reikėtų specializuotose parduotuvėse. Geriausia ir patogiausia jų ieškoti internete, nes taip galite gauti žymiai daugiau privalumų. Tokios aparatų kainos yra labai skirtingos, nes kiekvienas iš jų gali vykdyti skirtingas funkcijas ir panašiai. Tad prieš įsigyjant reikėtų žinoti, kokių funkcijų jums reikia. Jeigu sunku išsirinkti, turbūt vienas geriausių sprendimo būdų yra pasitarti su specialistais, kurie patartų, atsakytų į klausimus ir geriausiai pritaikytų kasos aparato modelį, kuris atitiktų jūsų poreikius.