18 gegužės, 2024

Jei mėgstate skaityti ir norite skaityti kuo daugiau įvairių knygų, tuomet greičiausiai susiduriate su įvairiomis dilemomis. Pavyzdžiui, kaip neišleisti viso atlyginimo knygoms? Atsakymas į šį klausimą itin paprastas – naudotos knygos. Ar žinote kodėl verta pirkti naudotas knygas? Pasidalinsime keliais pagrindiniais privalumais.

Naudotos knygos kainuoja pigiau

Ar žinote, jog knygose parašytas tekstas nepasikeičia nuo to, kiek skirtingų žmonių tą pačią knygą perskaitė. Pirkdami naujutėlaitę, dar šviežiais spaustuvės dažais kvepiančią knygą mokate daugiau, nei tą pačią knygą, kurią vieną kartą jau perskaitė kitas žmogus. Naudotų knygų pardavimo portaluose galima parduoti ir savo turimą knygų biblioteką, o už gautis pinigus nusipirkti kitų knygų.

Knygos mėgsta būti skaitomos, o ne laikomos apdulkėjusiose lentynose. Todėl itin smagu, jog Lietuvoje įsigali knygų dalinimosi kultūra, kuomet perskaitytos knygos ieško naujų skaitytojų.

Nauda aplinkai ir gamtai

Pirkdami naudotas knygas skaitytojai netik sutaupo pinigų, ištuština dulkančias lentynas, perskaito daugiau knygų, bet ir išgelbėja kelis medžius nuo virtimo popieriumi. Juk iš tiesų, knygos – tai tik popieriaus rinkinys – popierius, kurio gamybai reikėjo nukirsti daugybę medžių. Išmesti seną knygą yra tiek pačios knygos kaip skaitinio, tiek popieriaus, kuris buvo panaudotas jai gaminti, švaistymas. Galite prisidėti prie aplinkos tausojimo, apsaugodami senas naudotas knygas nuo šiukšliadėžės jas parduodami ir įsigydami jau naudotas. Atsispirkite norui nusipirkti naują senos knygos leidimą su nauju blizgančiu viršeliu, kai naudotų knygų parduotuvėse vis dar yra daugybė senesnių tos pačios knygos leidimų.

Platesnis pasirinkimas

Knygynai siūlo tik naujausias knygas, kurias įsigis kiekvienas skaitantis žmogus. Jei pavargote skaityti tas pačias populiarias knygas, kaip ir visi kiti, nėra geresnio būdo to išvengti, nei pirkti naudotas knygas. Naudotų knygų portaluose galite rasti pačių įvairiausių, pamirštų, nepastebėtų, mažo tiražo knygų, kurias nespėjote įsigyti knygyne, bet jos vėl cirkuliuoja skaitytojų rankomis. Pasinaudokite platesnio pasirinkimo galimybe ir atraskite dar nekaitytų lobių.