26 vasario, 2024

Armėnija – istorijos ir gamtos grožio kupina šalis, kurioje yra daugybė įspūdingų vietų, laukiančių, kol jas aplankysite. Nuo senovinių vienuolynų, stūksančių ant atšiaurių kalnų, iki vaizdingų ežerų ir stulbinančių nacionalinių parkų – Armėnija siūlo daugybę neišdildomų įspūdžių. Leiskimės į kelionę ir atraskime septynias lankomiausias šios kerinčios šalies vietas.

  1. Jerevanas – gyvybinga Armėnijos sostinė, tai puiki pradžia jūsų nuotykiui. Tyrinėkite šurmuliuojančias gatves, aplankykite įspūdingą Respublikos aikštę ir pasinerkite į turtingą miesto kultūrą bei paveldą. Nepraleiskite progos pasimėgauti gardžiais armėnų virtuvės patiekalais tradiciniuose restoranuose ir kavinėse.
  2. Tatevo vienuolynas – Siuniko provincijoje ant įspūdingos uolos viršūnės įsikūręs Tatevo vienuolynas yra nepakartojamas reginys. Iš šio IX a. vienuolyno, į kurį galima nuvykti ilgiausiu pasaulyje dvipusiu lynų keltuvu „Tatevo sparnai“, atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Vorotano tarpeklį, kuris yra viduramžių Armėnijos architektūros šedevras.
  3. Sevano ežeras – „Armėnijos perlu“ vadinamas Sevano ežeras yra didžiausias šalies ežeras ir mėgstama vasaros poilsio vieta. Kalnų apsuptas ežeras yra vaizdinga vieta poilsiui ir lauko pramogoms. Apžiūrėkite pusiasalyje įsikūrusį Sevanavanko vienuolyną ir paragaukite šviežios žuvies iš vietinių restoranų.
  4. Diližano nacionalinis parkas – Diližano nacionalinis parkas, įsikūręs vešliuose Tavušo provincijos miškuose, yra gamtos mylėtojų rojus. Žygiuokite vaizdingais takais, kvėpuokite gaiviu kalnų oru ir atraskite ramų nepaliesto kraštovaizdžio grožį. Nepamirškite aplankyti istorinio Haghartsino vienuolyno, pasislėpusio parko žalumos glėbyje.
  5. Garnio šventykla – grįžkite į praeitį senovinėje helenistinėje Garnio šventykloje. Šis gerai išsilaikęs graikų-romėnų šedevras, esantis Kotajaus provincijoje, liudija turtingą Armėnijos istorinį palikimą. Grožėkitės jos kolonadine struktūra ir mėgaukitės kvapą gniaužiančiais aplinkinių uolų ir Azato upės tarpeklio vaizdais.
  6. Gegardo vienuolynas – Azato slėnio uolose iškaltas Gegardo vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra architektūros stebuklas. Grožėkitės sudėtingais akmeniniais raižiniais ir tyrinėkite XIII a. vienuolyno šventąsias patalpas. Dvasinė atmosfera ir įspūdinga gamtos aplinka paverčia šią kelionę nepamirštama patirtimi.
  7. Chor Virapas – Ararato kalno fone esantis Chor Virapas yra svarbi piligrimystės vieta, iš kurios atsiveria įspūdingas legendinio kalno vaizdas. Apžiūrėkite požeminius kambarius, kuriuose buvo įkalintas šventasis Grigalius Apšvietėjas, ir pasigrožėkite nuostabiais Ararato slėnio vaizdais.

Leiskitės į nepaprastą kelionę į Armėniją ir atraskite jos senovės lobius bei kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius. Armėnija žavi savo turtinga istorija ir gamtos grožiu – nuo gyvybingų Jerevano gatvių iki didingo Tatevo vienuolyno, vaizdingo Sevano ežero ir ramaus Diližano nacionalinio parko. Su „Ingrida Tours„, kaip patikimu kelionių partneriu, galite leistis į sklandų ir nepamirštamą nuotykį, tyrinėdami septynias vietas Armėnijoje, kurias būtina aplankyti.