21 birželio, 2024

Sportuoti visada sveika. Vasarą ir taip žymiai aktyviau judame. Vis dažniau einame pėsčiomis, vakarais išsitraukiame dviračius, gal riedučius, esant norui pabėgiojame, su draugais paspardome, pamėtome kamuolį ir kitus žaidimus sugalvojame pažaisti. Visa tai tikrai Jūsų sveikatai į naudą. Dar vienas iš geresnių būdų aktyviai leisti vasarą – tai baidarių nuoma. Tikrai dar ne kiekvienas skaitantis yra išbandęs šią pramogą, kuri gali būti prilyginama ir sportui. Jei tik judame aktyviau – mūsų kūnas degina riebalus, širdis dirba sparčiau, plaučiai “vėdinasi”.

Baidarių sportas vyksta lauke. Tai – vienas geriausių būdų sportuoti. Įkvepiame gryno oro, taip pripildome kūną šviežiu deguonimi. O juk plaukimas baidarėmis vyksta ežerais bei upėmis, tad oras bus pats švariausias. Plaukdami bet kuriuo metu galėsite ir kitaip išjudinti kūną – nusimaudyti vandens telkinyje, upėje. Streso bei įtemptų raumenų lygis kaip mat sumažės. Beje, atlikti tyrimai taip pat rodo, kad vos tik dvidešimt minučių gamtoje gali padėti sumažinti streso žymenis. Naudokitės vasara, kol ji čia.

Plaukimas baidarėmis prilyginamas mažo poveikio judėjimui, kuris yra lengvas sąnariams. Lengvo irklavimo pratimas yra švelnus sąnariams, dėl to yra tinkamas žmonėms, kurie serga artritu arba tiems, kuriems gresia traumos. Baidarėmis plaukti gali tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Čia nėra amžiaus cenzo.

Judant baidare yra gerinamas širdies bei kraujagyslių darbas. Plaukimas baidarėmis yra ritminis pratimas, kuomet palaikomas gana pastovus tempas. Tai geriausias būdas padidinti širdies susitraukimų ir kvėpavimo dažnį. Tempą ir intensyvumą galėsite patys valdyti. Norėdami padidinti širdies ritmą – irkluokite stipriau. Norint maksimalių rezultatų – kaitaliokite lėtesnius ir greitesnius intervalus, taip Jūsų širdis pradės dirbti greičiau, stiprės greičiau ir bus deginami riebalai.

Nepamirškime, kad baidarių nuoma Jums padės stiprinti ne tik širdį, bet ir kojas, sėdmenis bei viršutinę kūno dalį. Sėdint baidarėje irklavimo judėjimas pirmyn ir atgal skatina susitraukinėti pilvo raumenis. Taigi turėsite visapusišką treniruotę gamtoje. O jei įsinorėsite poilsio, baidarių stovyklavietės įrengtos maršrutuose, kur galėsite pailsėti. Tegul plaukimas baidarėmis būna nauja Jūsų sporto šaka.