26 vasario, 2024

Buhalterė: kaip tinkamai ją išsirinkti?

Verslo finansų patikėjimas buhalterei yra gana jautrus momentas, nes kalbame apie jūsų pinigus ir veiklos gerbūvį, todėl tampa nepaprastai svarbu išsirinkti tinkamą specialistą. Buhalterė gali ne tik optimizuoti veiklos apskaitą, bet ir pasiūlyti jūsų verslui naudingų finansinių sprendimų. Taigi, kaip pasirinkti patikimą ir puikiai savo darbą išmanančią buhalterę?

Patirtis

Suprantama, kad pats pirmas dalykas, į ką atkreipsime dėmesį yra tai, kokią patirtį turi buhalterė. Kaip ir kiekvienoje specialybėje, tam tikra bazinė patirtis pasitarnauja visose sferose, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kokiose versluose specialistė yra dirbusi iki šiol.

Kompanijų dydis

Didelių korporacijų darbuotojai dažnai turi skirtingą požiūrį nei dirbantieji startuolių kultūroje. Dažnai tai tampa darbų delegavimo ir gebėjimo užduotis atlikti savarankiškai klausimas. Taigi, įvertinkite kokius resursus galite skirti ir kokį darbų spektrą buhalterė turės atlikti.

Veiklos sfera

Žinoma, idealiausia, jei buhalterė, kurią norite samdyti, iki šiol dirbo panašioje verslo srityje. Tai reiškia, jog ji bus įsigilinus į veiklos niuansus, apskaitos subtilybes ir išmanys įstatyminę bazę. Taip specialistė galės greičiau sustyguoti jūsų finansus, optimizuoti apskaitą bei pateikti naudingų įžvalgų.

Greita orientacija

Siūlome kruopščiai pasiruošti interviu ir jo metu užduoti situacinių klausimų, kurie padės suprasti ar buhalterė mąsto standartiškai, ar geba laviruoti ir pateikti nestandartinių pasiūlymų.

Tobulėjimas

Dar vienas svarbus aspektas, apie kurį verta pasidomėti – tai požiūris į tobulėjimą: ar buhalterė kelia kvalifikaciją tiek, kiek privalu ar proaktyviai domisi savo srities naujovėmis ir jas taiko praktikoje.

Asmeninės savybės

Viena iš labiausiai vertinamų savybių, kuria gali pasižymėti buhalterė – gebėjimas įžvelgti tolimą verslo perspektyvą ir daryti ilgalaikius sprendimus. Žinoma, būtina atlikti finansiškai naudingus sprendimus, kurie generuotų vertę čia ir dabar, tačiau dar svarbiau į komandą pasikviesti specialistę, kuri geba pritaikyti sprendimus, generuojančius naudą ilgalaikėje veiklos perspektyvoje.

Buhalterė, kuri geba matyti pilną verslo procesų vaizdą, perprasti veiklos kryptį ir pritaikyti verslui vertingus sprendimus – tai žmogus, kurį privalote turėti savo komandoje.

Komunikacija

Rinkoje vis labiau vertinami specialistai, kurie geba sudėtingą apskaitos ir skaičių kalbą paversti lengvai suprantama ir „žmoniška“ komunikacija. Ne kiekvienas vadovas turi gilias finansines žinias, todėl buhalterė tampa dešinioji jo ranka, kuri padeda plukdyti verslo laivą per finansines audras. Todėl svarbu, jog buhalterė savo finansinius siūlymus pateiktų kartu su lengvai suprantamais argumentais.

Atsiliepimai

Nenustebinsime pasakydami, jog prieš pasamdydami specialistą, turime įsitikinti ar pasirinkta buhalterė turi tinkamas rekomendacijas. Šiuo atveju siūlome pasikliauti ne tik buvusiomis darbovietėmis, bet, jei yra galimybė, pasidomėti ir pasirinktos specialistės asmenybės bruožais, jei savo aplinkoje turite bendrų pažįstamų. Taip galėsite įvertinti ar jūsų ir buhalterės vertybės sutampa.

 

Taigi, dabar jūs jau žinote į ką svarbu atkreipti dėmesį, kuomet renkatės buhalterę. Vadovaudamiesi šiais patarimais jūs galėsite būti tikri, kad jūsų verslo finansai – patikimose rankose. Tvarkinga buhalterinė apskaita didina jūsų verslo sėkmę.