3 spalio, 2023

Bet kokio nekilnojamojo turto projektavimo darbai reikalauja žinių ir profesionalumo. Pradėjus ieškoti specialisto pamatysite, kad vieni paslaugas siūlo labai pigiai, kiti – brangiau. Tai dažniausiai kelia klausimą – kodėl toks didelis kainų skirtumas? Taip pat – ar tie, kurie siūlo brangesnes paslaugas – tikrai garantuoja ir geresnę darbų kokybę?

Išties, kokybė priklauso nuo daugelio veiksnių ir geriausiai apie tai papasakoti gali specialistai https://www.architektugildija.lt. Juk pastatų projektavimas yra daugialypis procesas.

Domina kainos?

Renkantis specialistus vienas iš svarbiausių aspektų yra jų kainos. Kadangi šiuo metu su įkainiais galima susipažinti internete – neteks skirti daug laiko, kol rasite specialistus, kurie „atitinka“ Jūsų biudžeto galimybes.

Tiesa, namo projektas yra visų statybų pagrindas, tad bandydami sutaupyti – galite sumažinti ne tik išlaidas, tačiau ir kokybę. Kaina, bet kuriuo atveju, turi būti adekvati. Atlikite tyrimą, kokia yra projektų kaina rinkoje.

Peržiūrėkite pavyzdžius

Kitas svarbus aspektas renkantis specialistus yra pavyzdžiai. Kai kurie architektai turi savo stilių. Natūralu. Kaip ir menininkai. Nors tai yra specialistai, kuriuos galima vadinti „tiksliukais“, matematikais, tačiau tam tikra prasme jie ir labai kūrybiški žmonės, kurie mato viziją vien tik išgirdę poreikius. O ar Jus labiau traukia modernus, ar klasikinis stilius?

Geriau – kai visa komanda

Renkantis specialistus taip pat visada siūlome tartis su ta įmone, kurioje dirba ne vienas architektas, tačiau visa jų komanda. Pasitardami jie gali suteikti Jums profesionalesnes paslaugas. O jeigu bus klaidų – jų sutvarkymas bus greitesnis, kai galvoja kelios, o ne viena galva.

Legalus ar nelegalus darbas?

Galiausiai, pradėjus ieškoti pamatysite, kad kai kurie teikia paslaugas labai pigiai. Tai dažniausiai reiškia, kad projektavimo darbus jie atlieka nelegaliai. Nebūtinai, tačiau tikrai galite pasidomėti sertifikatais, kuriuos jie turi ir tuo pačiu kokias garantijas atliktam projektui teikia. Griežtai niekada neužsisakykite projektų iš tų, kurie juos kuria nelegaliai. Maža tikimybė, kad jie bus geros kokybės, tačiau didelė, kad statybų metu kils daug problemų.

Susipažinti su namų projektais ir galbūt pasisemti idėjų – galite čia: https://www.architektugildija.lt/namu-projektai. Visgi, siekiant kokybės – reikia ne kopijuoti, tačiau samdyti specialistą, kuris sukurs konkrečiai Jūsų poreikiams labiausiai tinkamą būsto realizacijos planą.