16 liepos, 2024

Nesvarbu, kuriame savo karjeros etape esate, tačiau turėti tinkamų žmonių, kurie padėtų Jums darbo paieškoje, visada yra didžiulis pliusas renkantis sekančią gyvenimo rolę. Vienas iš geriausių būdų arba tokius darbus atlieka įdarbinimo agentūros. Jeigu nesate tikri kaip jos veikia, tai žemiau pateiksime keletą patarimų, kurie padės suprasti kaip visa tai atrodo.

Darbuotojų paieška nėra lengvas procesas, tiek ieškančiai, tiek ir siūlančiai darbą pusei, todėl bent iš pagrindų reikia žinoti kaip viskas čia veikia. Įdarbinimo agentūros dažniausiai tiesiogiai dirba su įmonėmis ir užpildo jose atsiradusius personalo trūkumus. Jų konsultantai ieško naujų kandidatų, redaguoja bei pataiso jų gyvenimo aprašymus ir net padeda jiems pasiruošti darbo pokalbiams arba interviu su potencialiu darbdaviu. Trumpai tariant, prižiūri visą įdarbinamo procesą nuo pradžios iki pabaigos.

Tikriausiai nėra nė vieno optimalaus metodo, kuriuo jos visos veiktų, nes tiek kiekvienas kandidatas, tiek ir darbo pobūdis skiriasi. Juk reikia suprasti, jog reikalavimai pardavimų vadybininkui nėra tokie patys kaip buhalteriui, todėl tikėtis, kad žaibiškai atsiras norima pozicija tikrai nereikėtų. Dažniausiai agentūros susisiekia tik tuo atveju, jeigu iš tiesų turi jam ką pasiūlyti. Jeigu po ranka jie neturi tinkamo kandidato, tai darbuotojų paieška šiek tiek pasunkėja. Visas procesas prasideda nuo paieškos agentūros duomenų bazėje ir tik neradus tinkamo darbuotojo, skelbimas yra talpinamas internete, kuriame nurodomi pageidaujami įgūdžiai, patirtis ir kitos su pozicija susijusios detalės.

Dauguma tokiu agentūrų laisvai priima norinčius užsiregistruoti į kandidatų sąrašą, tačiau visa laiką geriau iš pradžių yra su jais susisiekti ir susitarti susitikimui, tam, kad iš anksto sužinotumėte apie karjeros galimybes būtent savo industrijoje. Svarbu paminėti, kad tokio tipo įmonės kartais neturi atskiros administracijos, todėl visi susitikimai turi būti suderinti iš anksto. Kita vertus, jeigu į agentūros bazę gyvenimo aprašymą įkėlėte patys, tai tikimybė, kad atsiradus pageidaujamai rolei su jumis bus susisiekta tikrai nėra atmestina.

Agentūros, kurios užsiima darbuotojų paieška yra ganėtinai dažnas atvejis ir Lietuvoje. Daugiau apie tai sužinoti galima čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska