16 liepos, 2024

Kojų grybelis niekam nekelia džiaugsmo. Deja, juo užsikrėsti tikrai gana paprasta. Gerai yra tai, kad šiuo metu nagų grybelis gana greitai išgydomas, tad svarbiausia yra nelaukti, kai problema yra matoma, o kuo greičiau imtis gydymo metodų.

Mitas: kojų grybeliu užsikrečiama tik baseinuose ir sporto salėse.

Nors baseinai ir sporto salės yra drėgnos vietos patalpos, kuriose grybelis tikrai gali plisti, tačiau pastarasis taip pat gali būti perduodamas ir kitose vietose. Bet kur, kur žmonės vaikšto basomis. Grybelis plinta ir viešbučių kambariuose, persirengimo kambariuose ir net namuose.

Mitas: kojų grybelį turi tik nešvarūs žmonės.

Kojų grybelis gali užklupti bet kurį žmogų nepriklausomai nuo jų higienos įpročių. Tam tikri veiksniai, tokie kaip prakaitavimas, ankšta avalynė ir silpna imuninė sistema – didina  riziką susirgti.

Mitas: kojų grybelis yra tik estetinė problema.

Nors kojų grybelis atrodo negražiai, jis taip pat gali sukelti skausmą, niežulį ir diskomfortą. Negydomas jis gali iššaukti rimtesnes problemas. Gali kilti nagų infekcijos ir odos opos.

Free Footprints on the Sand  Stock Photo

Mitas: kojų grybelį galima išgydyti namų natūraliomis priemonėmis.

Nors kai kurios močiučių rekomenduojamos priemonės, pavyzdžiui, actas ir arbatmedžio aliejus – tikrai gali laikinai sumažinti simptomus, visgi, jos paprastai nėra pakankamai veiksmingos, kad visiškai pašalintų grybelį. Dėl to geriausia yra negaišti laiko ir iš karto kreiptis į medikus, kurie paskirs Jūsų situacijai labiausiai tinkamą gydymo metodą.

Mitas: kojų grybelis visada atsikartoja.

Jei kojų grybelis tinkamai gydomas ir laikomasi prevencijos priemonių – jį galima sėkmingai kontroliuoti ir užkirsti kelią pasikartojimui. Dėl to pirmiausia siūlome tiksliai žinoti – kodėl jis kyla. Tuomet ir kova su juo visam gyvenimui bus kur kas paprastesnė. Medikai dažniausiai ne tik gydo, tačiau ir suteikia visą kitą informaciją, kuri yra susijusi su šios problemos priežastimis, eiga.

Jei įtariate, kad turite kojų grybelį, kreipkitės į gydytoją ar podiatrą tiksliai diagnozei ir gydymui. Tiek grybelio, tiek karpų, tiek kojų nuospaudų gydymas turėtų būti paliekamas specialistų rankose. Tai leis džiaugtis greitai ir visam laikotarpiui sutvarkoma problema.