4 birželio, 2023

Eustomos – gražios ir labai universalios gėlės, kilusios iš Šiaurės Amerikos žemyno pietinio regiono, pasižyminčio šiltu klimatu. Anksčiau jos buvo auginamos skynimui, vėliau, išvedus daugybę naujų eustomos veislių, šios gėlės pradėtos auginti ir gėlių sodeliuose bei vazonuose. Eustomos lapeliai pasidengę vaškiniu sluoksniu, todėl nereikia pergyventi dėl didelio oro sausumo ir gėlės perdžiūvimo.

Gėlės, džiuginančios ne vieną savaitę

Šios gėlės auga labai lėtai – nuo pasodinimo žiedelius eustomos pradeda skleisti tik po 5-7 mėnesių, todėl norint jomis džiaugtis vasarą jas sodinti ir prižiūrėti gali reikėti dar žiemą. Nepaisant ilgo augimo eustomos turi savybę ilgai laikytis nenuvytusios, todėl nuskintos džiugins namus savo žiedais ne vieną savaitę.

Tinka įvairiausioms progoms

Eustomos gali būti įvairiausių spalvų –  baltos, melsvos, žalios, rožinės, violetinės, šampaninės, gelsvos. Dėl savo universalumo ir gražių žiedų jos puikiai dera su kitomis gėlėmis puokštėse. Dažniausios eustomų kompozicijos kuriamos jas derinant su rožėmis, gvazdikais, chrizantemomis bei gludais. Puokštės visuomet būna elegantiškos ir moteriškos, todėl tinka gimtadienio šventėms, nuotakoms ir kitoms iškilmingoms progoms. Jos taip pat gali puošti namus kaip dekoracija ant namų stalo ar palangės.

Eustomos turi daugybę pliusų – tai yra elegantiškos ir gražios gėlės, ant vienos šakelės dažnai turi po kelis žiedus, todėl atrodo iškilmingiau ir norint sukurti didesnę puokštę šių gelių reikia mažiau, jų priežiūra nėra sudėtinga, o gražiai atrodo ir nevysta ilgą laiką. Geriausia jas laikyti šiek tiek vėsesnėje vietoje, vandenį keisti kas keletą dienų ir prieš merkiant į vazą rekomenduojama įstrižai pakirpti kotelių apačią. Kai yra renkamasi eustomos šakelės geriausia imti tas, kurių žiedeliai yra vos prasiskleidę – taip užtikrinama, jog šios gėlės gražiai atrodys, žydės ilgesnį laiko tarpą.

Graži eustomos potekstė ir reikšmė

Kaip ir visos gėlės, eustomos turi savo simbolinę reikšmę. Dėl savo švelnios ir grakščios išvaizdos ši gėlė yra puiki norint parodyti savo dėkingumą, draugystę, susižavėjimą, švelnumą ar ramybę kitam žmogui. Pats pavadinimas ,,Eustoma” susideda iš dviejų graikiškų žodžių: ευ (eu), reiškiančio gerumą ir στόμα (stoma) – burna. Išvertus pavadinimą pažodžiui, pavadinimas reiškia ,,gerą burną”, kas simbolizuoja meilę, prisirišimą, taiką.