26 vasario, 2024

Renkantis fotelį labai svarbu pagalvoti apie savo poreikius ir pageidavimus. Fotelis nebūtinai turi derėti prie jūsų sofos, tačiau turi ją papildyti ir, žinoma, būti patogus. Taip pat atminkite, kad fotelis skirtas ne tik svetainei, jį galite panaudoti ir miegamajame, sukurdami jaukią poilsio zoną, ar prieškambaryje, kad galėtumėte patogiai apsiauti batus, ar pasidėti rankinę, kai velkatės paltą. Pateikiame keletą aspektų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti, norint panaudoti fotelį savo interjere.

Stilius

Renkantis fotelį labai svarbu, jog jis atspindėtų jūsų stilių ir asmenybę, ir kartu derėtų bei papildytų aplinką, kurioje gyvenate. Paklauskite savęs, ar jums labiau priimtinas tradicinis, skandinaviškas ar modernus stilius? Ieškote labiau funkcionalaus fotelio, kuriame galėtumėte patogiai įsitaisyti ir pailsėti, ar labiau tokio, kuris taptų jūsų interjero akcentu? Atsakę į šiuos klausimus, galėsite susiaurinti savo paiešką.

Dydis

Ne ką mažiau svarbus aspektas yra fotelio dydis. Prieš galvodami apie fotelio dydį, turite nutarti, kuriai namų erdvei jis bus skirtas. Ar jums reikia prailginto fotelio su papildoma vieta kojoms, kad patogiai išsitiesę po darbų galėtumėte mėgautis židinyje spragsinčia ugnimi? Ar nedidelio fotelio, kuris tiktų prie jūsų naktinio staliuko miegamajame? O galbūt fotelis reikalingas kaip papildoma vieta, kurioje jūsų svečiai galėtų sėdėti, atsipalaiduoti ir bendrauti? Atsižvelgus į šiuos dalykus bus lengviau proporcingai papildyti erdvę papildomu baldu, jos neperkraunant ir nesumažinant.

Audinys

Dažniausiai norime, jog mūsų įsigytas naujas baldas ne tik derėtų interjere, bet ir tarnautų ne vienerius metus. Jūsų pasirinktas audinys, neišvengiamai turės įtakos jo ilgaamžiškumui. Todėl renkantis fotelio audinius, vėl gali pasitarnauti atsižvelgimas į savo gyvenimo būdą. Jei turite naminių gyvūnų ar mažų vaikų, prabangus aksomas gali būti ne pats praktiškiausias pasirinkimas. Tuo tarpu, jei jūsų vaikai kiek paaugę, arba jų neturite, ar gyvenate vienas, tuomet oda ar minkšta medvilnė galėtų būti jūsų pasirinkimas. Jaukumą padeda sukurti vilna, o jei norisi oficialesnės išvaizdos, galite pasvarstyti apie audinį su linu. Ryškios spalvos ar išskirtiniai raštai puikiai pasitarnaus norint panaudoti fotelį, kaip akcentą interjere.