25 balandžio, 2024

Suprantame, kad baldų gamyba reikalauja specifinių žinių, patirties ir kruopštumo. Dėl to virtuvės ar svetainės baldus reiktų patikėti tik profesionalams. Juk tai namų pasididžiavimas, paradinis vaizdas, todėl profesionalai čia padarys viską gražiai ir tvarkingai.

Tuo tarpu rūsyje arba garaže – mūsų karalystė, kur galime daryti, ką norime. Štai čia gali prasidėti mėgėjo baldininko karjera. Pasigaminkime rūsio baldus patys.

Ko reikia rūsio baldams?

Rūsyje reikia penkių tipų baldų:

  1. Atviros lentynos – stelažai. Čia susidėsime įvairius įrankius, atsargines automobilio dalis. Viskas turi būti atvira, kad nesikauptų drėgmė, taip pat kad iš karto matytume, kas padėta.
  2. Sieninės lentynos – ant sienos pritvirtintos lentynos ir įrankių laikikliai.
  3. Pakabinamos spintelės. Ant sienos pakabinamose spintelėse galime laikyti įvairius smulkius daiktus.
  4. Pastatomos spintelės su stalčiais.
  5. Darbo rūbų spinta – aukšta spinta, kur galime pasikabinti darbo kombinezonus, striukes, pasidėti darbo batus, pirštines, kepures ir t.t.

Su lentynomis ir stelažais viskas aišku – perkame medžio drožlių plokštes (MDP), pjauname pagal poreikius, laminuojame kraštus ir viską suveržiame. Reikia tik gerai išsimatuoti ir apskaičiuoti, kiek varžtelių, kampučių ir laikiklių reikia.

Kokybiška baldų furnitūra internetu – Hetlita.lt

Su spintelėmis teks paplušėti.

Spintelių esminės dalys yra korpusas ir durelės, taip pat vietoj durelių gali būti naudojami stalčiai. Kartais spintelė yra dalinama į dvi dalis, kur vienoje yra durelės, o kitoje – stalčiai. Taip praktiškiau.

Durelėms reikia tik MDP plokštės pagal korpuso išmatavimus. Jų patvarumas priklauso nuo baldų furnitūros, o konkrečiai nuo lankstų. Lankstai yra bene populiariausia baldų furnitūros dalis. Lankstai montuojami vidinėje korpuso dalyje. Paprastai jie priveržiami pora medvaržčių. Spintelės duryse reikia išfrezuoti negilią skylę lanksto puodelio daliai. Taip priveržiamos durelės.

Jei baldų furnitūra yra kokybiška, spintelės durelės neklibės ir neišsikraipys ilgą laiką. Tiesa, nuo daužymo niekas neapsaugotas, todėl jei mėgstate uždarinėti atsainiau, reiktų pasirūpinti smūgius sušvelninančiomis priemonėmis, arba rinktis specialius lankstus su tylaus uždarymo sistema.

Baldų furnitūra stalčiams

Stalčius – tai elementari dėžutė iš medienos plokščių. Kadangi baldai yra rūsyje, reiktų atkreipti dėmesį į dugną. Komodose esančiuose stalčiuose dugnas dažniausiai yra gaminamas iš plonos faneros, tačiau rūsyje tai turėtų būti tvirta medienos plokštė. Taip stalčius yra gana masyvus ir sunkus. Turėkite omenyje rinkdamiesi stalčių bėgelių sistemas – jos turi būti pritaikytos didesniems svoriams. “Hettich” baldų furnitūra būtent tokia ir yra – patikima ir skirta tvirtoms konstrukcijoms. 

Stalčių bėgeliai yra tvirtinami stalčiaus šonuose arba prie stalčiaus dugno ir atitinkamai spintelės korpuse. Svarbu viską gerai išsimatuoti.

Stalčiams taip pat reikės rankenėlių. Jei mėgstate smarkiau stumti stalčius, pasvarstykite apie bėgelius su tylaus uždarymo sistema.

Baldų furnitūra spintelių lentynoms

Baldų furnitūra reikalinga ir paprastoms lentynoms. Plastikiniai kištukai, ant kurių statomos medienos plokštės lentynos, rūsyje gali ir netikti, nes jos atlaiko gana nedidelius svorius. Reikės ieškoti metalinių laikiklių arba specialių lentynų laikymo mechanizmų. 

Rūbų spintoje reikės kabyklos, kitų specifinių furnitūros detalių. Batams laikyti taip pat yra naudojama speciali baldų furnitūra.

Atminkite – visa tai turi būti pakankamai kokybiškai ir tvirtai padaryta. Jei kažkuri detalė tvirtinama 4 medvaržčiais, tai būtent tiek jų ir naudokite – nelaukite kol pora medvaržčių pritvirtinta lentyna ar durelės išlūš kartu su MDP gabalu. Tada remontas kainuos kur kas daugiau, nei du sutaupyti medvaržčiai.

Baldus galima pasigaminti ir patiems, reikia tik kruopštumo, noro ir “Hettich” baldų furnitūros.