24 balandžio, 2024

Kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų vairuodami, galite padaryti keletą pagrindinių dalykų. Pirma, visada stebėkite aplinką ir numatykite kitų vairuotojų veiksmus. Antra, niekada nevairuokite išgėrę. Trečia, laikykitės leistino greičio ir atsargiai vairuokite esant nepalankioms oro sąlygoms. Tai yra vienos iš dažniausių priežasčių, kodėl įvyksta auto įvykiai. Šias ir kitas situacijas norime apžvelgti šiandienos straipsnyje plačiau.

Dažnai pasitaikančios pavojingos situacijos kelyje

  • Važiavimas degant raudonam šviesoforo signalui ir važiavimas per „Stop” ženklus. Važiuokite tik įsitikinę, jog dega žalias šviesoforo signalas.
  • Neromi posūkiai. Nerodant posūkių galite suklaidinti kitus eismo dalyvius.
  • Greičio viršijimas. Važiuojant didesniu nei leistina greičiu, sutrumpėja stabdymo kelias – to pasakoje galite nespėti sustabdyti automobilio prieš kliūtį.
  • Vairavimas apsvaigus nuo narkotikų ar alkoholio. Šios medžiagos tiesiogiai veikia mūsų reakciją ir psichiką. Jeigu esate neblaivus, nedrįskite sėsti už automobilio vairo. Tai gali būti pražūtinga tiek jums, tiek aplinkiniams.
  • Vairavimas išsiblaškius, pvz., rašant SMS žinutes prie vairo ar naudojant kitus elektroninius įrenginius. Nors ir kaip socialiniai tinklai gali įtraukti žmones, jie gali palaukti. Juk svarbiausias turtas – tai Jūsų sveikata, tiesa?
  • Užmigimas prie vairo. Tai dažniausiai gali įvykti dėl pervargimo. Jei jaučiatės pavargęs, darykite pertraukas. Jei įmanoma, susiraskite kitą vairuotoją, kuris galėtų Jums padėti.
  • Pyktis kelyje . Tai yra žalinga emocija, kuri gali mus privesti prie netinkamų veiksmų. Pavyzdžiui, jei jus aplenkė kitas automobilis, ar užkišo įvažiuodamas iš šalutinio kelio – nereikia jo žūt būt stabdyti ar kitaip auklėti.

Ką daryti jei atsitiko eismo įvykis?

Jei įvyko eismo įvykis, privalote pildyti įvykio deklaraciją. Įvykis gali būti ir lengvas, ir sunkus. Jei įvyko lengvas eismo įvykis, kai niekas nebuvo sužeistas, o tik materialinė žala, pakanka užpildyti deklaraciją. Tai reiškia, kad galite susitarti su kitu vairuotoju dėl kompensacijos už žalą ir toliau važiuoti savo keliu.

Jei įvyko sunkesnis eismo įvykis, kuriame buvo sužeistas bent vienas žmogus arba padaryta daugiau kaip minimali materialinė žala, tuomet turite iškviesti policiją, o kai kuriais atvejais ir greitąją.

Policija taip pat reikia kviesti, jeigu nesutariate kuris esate įvykio kaltininkas. Tai gali būti sudėtinga situacija, kai niekas nenori pripažinti kaltės. Policijos atstovas gali išnagrinėti situaciją ir nustatyti tikrąjį kaltininką pagal visas kelių eismo taisykles

Domina naujienos apie eismo pokyčius Vilniuje? Spauskite ant nuorodos avarija Vilniuje šiandien