16 liepos, 2024

Mėgstantiems keliauti – nereikia laukti vasaros, atrasti Lietuvą ir pasaulį galima ištisus metus. Tiesa, norintiems keliauti po Lietuvą ir atrasti savos šalies grožį, vasara – tikriausiai palankiausias metas. Būdu keliauti yra daugybė – automobiliu, autobusu ar  traukiniu. Tačiau tikrai mėgstantiems nuotykius smagiausias būdas keliauti – kelionės kemperiu

Tiesa, jeigu dar nesate šio būdo išbandę, kemperį geriau pradžioje išsinuomoti ir pasibandyti tokį keliavimo būdą. O jau tik vėliau nuspręsti ar kemperį įsigyti ir turėti nuosavą. Mėgstantiems turėti dar daugiau laisvės, pravartu išbandyti ir keliones su prikabinamu karavanu. Kuris, kaip namelis ant ratų, keliaus kartu, tačiau norint daugiau manevringumo keliaujant po miestus ir jų siauras gatveles, galės saugiai palaukti jūsų grįžtančių kempingo aikštelėje.

Tad į ką atkreipti dėmesį, renkantis savo kelionių namus – kemperį ar karavaną?

Keliaujančių žmonių skaičius ir kemperio dydis

 Tai – tikriausiai pirmas dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis kelioninę automobilį. Jeigu keliausite vienas ar dviese, gali pakakti visai nediduko, manevringo kemperio ar karavo. Tačiau jei į kelionę leisis daugiau žmonių – šeima ar draugų kompanija, verta pasirinkti kuo erdvesnį kemperį. Kuriame būtų pakankamai vietos tiek keliauti, tiek miegoti ar susidėti daiktus. Rinkoje galite rasti ir 7 ar 8 miegamas vietas turinčių kemperių, tad svarbu rinktis pagal savo poreikius. Tiesa, jei keliaus tik keli žmonės, bet pasirinksite kuo didesnį kemperį, įsivertinkite ir galimai didesnes kuro sąnaudas.

Kelionės trukmė ir planuojamas atstumas

Kuo tolimesnę ir ilgesnę kelionę planuojate, tuo daugiau daiktų jai gali prireikti. Tuo pačiu – tuo techniškai saugesnį ir tvarkingesnį variantą rinkitės. Sugedus Lietuvoje galite greitai sulaukti pagalbos, tačiau susidūrus su techniniais gedimais užsienyje, gali kilti daugiau problemų ir atostogų džiaugsmas bus užtemdytas.

Todėl verta rinktis techniškai tvarkingą, mažiau kilometrų nuvažiavusį, kuo naujesnių pagaminimo metų kemperį. Tai gali turėti įtakos ir sąlyginai didesnei nuomos kainai, tačiau šioje srityje taupyti ir rinktis pigiausią variantą būtų neprotinga. Kadangi gedimai kelyje gali tiesiog sugadinti atostogas. Verta investuoti į saugumą ir sklandžią kelionę.

Signalizacija, pagalba kelyje ir kiti papildomi privalumai

Jeigu esate iš tų, kurie mėgsta keliauti ramiai ir be rūpesčių, nuomojantis kemperį, pasirūpinkite, kad jame būtų signalizacija, galimybė išsikviesti pagalba kelyje ir kiti nenumatytus rūpesčius lengvinantys ar jų išvengti padedantys dalykai. Tai suteiks daugiau saugumo, padės atsipalaiduoti ir mėgautis pro langą skriejančiais vaizdais ir lankomais objektais. 

Taip pat verta rinktis tuos kemperius, kuriuose įrengta kokybiška buitinė technika. Sugedęs šaldytuvas ar kondicionierius gali sukelti ne mažiau nemalonių emocijų, nei sugedusi važiuoklė. Tad visuomet geriau investuoti į kokybę, nors rinkoje rasite ir labai pigių nuomos variantų.