4 birželio, 2023

Nusprendėte steigti įmonę? Yra du būdai tai padaryti – patiems arba samdyti profesionalus. Patys galite įsteigti įmonę užpildę ir paruošę šūsnis dokumentų, kuriuos dar reikės pateikti internetu „Registrų centrui“, VMI, SODRAI, bankui ir t.t. Samdydami profesionalus išvengsite visų dokumentų rinkimo ir teikimo „malonumų“. Realiai įmonių steigimas užtruks 1-2 valandas. Kurį variantą pasirinksite?

Įmonių steigimas savarankiškai

Dabar XXI amžius, todėl nieko nuostabaus, kad įmonę galite susikurti patys, neišeidami iš savo namų. Viskas atliekama internetu. Reikia turėti sertifikuotą el. parašą (jį gali suteikti Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai) ir kantrybės dirbant su valstybinių institucijų sistemomis.

Didžiausias iššūkis – dokumentų surinkimas ir pateikimas skirtingoms institucijoms. Kartais gali pasirodyti, kad šioje vietoje persikeliate laiku atgal, nes kyla visokių nesklandumų vietose, kuriose jų neturėtų būti.

Jei įmonę registruojate ne pirmą kartą, greičiausiai jau žinote, kur ir kaip daryti. Jei pirmą kartą ir dar nelabai suprantate, kaip tos įmonės veikia, geriau patikėti įmonės steigimą profesionaliems teisininkams.

Įmonės steigimas su profesionalų pagalba

Viskas vyksta gana paprastai. Reikia keleto dokumentų: steigimo sutarties, akcininkų susirinkimo protokolo, akcininkų sudėties, leidimo steigti įmonę tam tikrose patalpose, direktoriaus paskyrimo protokolo ir t. t. Šie dokumentai yra gana standartizuoti, todėl visi įmonių steigėjai juos turi ir gali greitai paruošti, pritaikyti prie įmonės įstatų ir veiklos aprašymo. Neturite patalpų, kur galėtų būti registruojama įmonė? Ne bėda, dažniausiai įmonių steigėjai gali registruoti įmones tam tikrose vietose už papildomą vienkartinį mokestį.

Visi surinkti dokumentai yra profesionaliai paruošiami ir pateikiami „Registrų centrui“, VMI, SODRAI ir kitoms institucijoms internetu. Pasirašymui naudojamas elektroninis parašas. Jį galima valdyti iš bet kurio pasaulio taško, todėl verslo steigimas nuotoliniu būdu įmanomas ir Lietuvoje.

Teisinių ir buhalterinių paslaugų įmonės, teikiančios ir įmonių steigimo paslaugas, turi pakankamai daug užsakymų steigti įmones, todėl viską daro itin greitai ir efektyviai, be jokio streso. Viskas, ko reikia iš kliento – elektroniniu parašu patvirtintų dokumentų. Teisininkas suveda pasirašytus duomenis, o klientas tiesiog tvirtina suvesdamas savo el. parašo slaptažodžius. Visas procesas užtrunka daugiausiai 2 valandas. Jokio streso, jokių iššūkių ir nereikalingų emocijų. Jei viska vyksta pas įmonių steigėjus biure, galima šį laiką išnaudoti ir konsultacijai. Po įmonės steigimo reikia atlikti „krūvą“ darbų, todėl profesionalo patarimai tiesiog neįkainojami. Aišku, tuo pačiu galima užsisakyti ir buhalterinės apskaitos paslaugas.

Įmonių steigimas su profesionalų pagalba ne tik neužima daug laiko, bet ir eliminuoja galimybes suklysti. Su profesionalais visada būsite tikri, kad visi steigimo dokumentai yra tvarkingi ir pateikti būtent ten, kur priklauso.

Įmonių steigimas su profesionalų pagalba – Justicija.eu