18 gegužės, 2024

Norite turėti savo internetinę svetainę? Šis straipsnis padės Jums įgyvendinti šį norą! Supažindinsime su tuo, kaip kurti internetines svetaines nuo idėjos iki realaus įgyvendinimo.

Taigi, pradžiai reikia nuspręsti, ko norite iš savos svetainės – ar tik reprezentuoti apie save ir savo veiklą, ar parduoti prekes ir paslaugas, ar sukurti bendruomenę, kurioje nariai galėtų dalytis idėjomis ir patirtimi.

Tai leis Jums nuspręsti, kokio tipo svetainę norite – paprastesnę ar sudėtingesnę technologiškai.

Populiariausi svetainių tipai ir pasirinkimai:

  • Jeigu planuojate pardavinėti prekes ar paslaugas, turite susipažinti su e-komercijos sprendimais. Prieš kurdami svetainę, turite priimti iš ties nemažai sprendimų, kokių funkcijų norėsite, kiek prekių turėsite, bei žinoma pagal tai pasirinkti turinio valdymo sistemą.
  • Jeigu norite bendruomeninio tipo svetainės, turėtumėte rinktis forumo tipo svetainę, kurioje vartotojai galėtų patogiai dalintis informacija. Šie forumai, kaip uzdarbis.lt yra uždaresni, ir labiau prižiūrimi nei pavyzdžiui Facebook grupės. Nors dauguma sako, jog forumai tuštėja, tačiau tai nėra tiesa.
  • Norėdami sukurti reprezentacinį puslapį, kuris papasakotų apie Jus ir/arba Jūsų veiklą, pakaks ir paprasto tinklapio su keletu puslapių. Tokiems puslapiams nereikia įdiegti jokių specialių programinės įrangos sprendimų ir tokio tipo puslapiai paprastai yra pigesni.

Pasirinkite tinklapių kūrimo įmonę

Jei esate techniškai pažengęs ir turite pageidaujamą funkcionalumą savo galvoje, galite patys mėginti sukurti tinklapį. Jeigu taip nėra, tuomet geriausia susisiekti su profesionaliais, kurie Jums padės.

Internete galite rasti daugybę agentūrų, kurios siūlo internetinių svetainių kūrimo paslaugas. Pasirinkimas gali būti sudėtingas, todėl prieš pasirenkant galite susisiekti su įmone ir paprašyti pateikti keletą savo ankstesnių projektų. Taip pat būtina pasitikrinti atsiliepimus apie įmonę. Bei žinoma, pasilyginti siūlomų paslaugų kainas ir kas į jas įeina.

Kai kurios įmonės siūlo gana pigias paslaugas, kitos – brangias. Pigesnės paslaugos ne visada yra blogesnio kokybės, tačiau prieš pasirenkant įmonę, tinkamai apie ją pasidomėkite. Dažnai matome, jog kai kurios įmonės už papildomas paslaugas ima didelius antkainius, o kai kurios mažesnius.

Atminkite, jog brangiau – ne visada garantuoja geresnę kokybę.

Paruoškite informaciją tinklapių kūrėjams:

Tai informacija ir tekstai, kuriuos norite pateikti svetainėje. Pavyzdžiui, jeigu kursite įmonės svetainę, turite parengti informaciją apie įmonę – istoriją, tikslus, veiklą ir pan.

Jeigu planuojate pardavinėti prekes ar paslaugas, turite pateikti kainas, paslaugų užsakymo funkcijas ir visas papildomas funkcijas dar prieš kuriant tinklapį. Kuo daugiau informacijos pateiksite, tuo internetinių svetainių kūrimas bus sklandesnis ir paprastesnis.