26 vasario, 2024

Beveik kiekvieno maisto gaminimo proceso metu kepamo maisto garai su riebalų dalelėmis mielai nusėda ant virtuvės paviršių ir sudaro lipnų sluoksnį, kuris akimirksniu pritraukia dulkes. Kruopšti namų šeimininkė pasakys, kad visus virtuvės paviršius reikia tiesiog reguliariai nuvalyti, tačiau iš tikrųjų to ne visada pakanka. Kai kuriuos nešvarumus sunku pašalinti, net kai jie švieži, o praėjus laikui, kai virtuvės spintelės pasidengia apnašų sluoksniu, drėgna šluoste jų nepašalinsite. Taigi kaip pasirūpinti, kad virtuvė būtų švari ir tvarkinga?

Klaidos, dėl kurių virtuvė greitai sensta

Visiems baldams taikoma taisyklė: valiklį tepkite ant minkštos šluostės ar skudurėlio, o ne ant pačios lentynos ar durelių paviršiaus. Be to, neturėtumėte jo palikti per ilgai, kad „pasiektumėte geresnį efektą“. Mažų mažiausiai rizikuojate, kad atsiras dryžių ir dėmių arba net bus pažeista virtuvės baldo apdaila.

Tepti, trinti, skalbti – atrodo, kad ploviklio etiketėje nėra nieko naujo, ką būtų galima perskaityti. Tačiau taip nėra. Prieš pradėdami valyti įsitikinkite, kad pasirinktas produktas tinka jūsų virtuvei, ir išsiaiškinkite, kaip teisingai jį naudoti. Tai ypač aktualu, jei baldai pagaminti iš natūralaus medžio arba turi blizgią apdailą, kurią galima lengvai subraižyti net paprasčiausia soda.

Stalviršius, kriaukles, valgomojo stalą ir viryklę valome kasdien, tačiau spintelės ir lentynos valomos daug rečiau. Geriausiu atveju juos plauname per generalinį valymą. Dėl to juose susikaupia riebalų ir nešvarumų, kuriuos nelengva išvalyti.

Generalinis virtuvės valymas

Tai greitas ir paprastas dalykas, jei tik žinote, kokia buitinė chemija yra tam tinkamiausia. Be to, periodiškai atliekant generalinį valymą gerokai sumažės laiko, kurį reikia skirti reguliariam valymui.

Pateikiame pagrindines valymo priemones, kurios tikrai pravers atliekant bendrą virtuvės valymą, sąrašą:

  • antibakterinis šaldytuvų ir virtuvės spintelių valiklis
  • grindų valiklis;
  • orkaitės valiklis;
  • kalkių nuosėdų šalinimo priemonė;
  • Priemonė medienos ir metalo poliravim

Prieš pradėdami generalinį valymą:

Įsitikinkite, kad po ranka turite viską, ko reikia, įskaitant skudurėlius, kempines, popierinius ir indų rankšluosčius bei porą guminių pirštinių, kad apsaugotumėte rankų odą.