10 rugsėjo, 2024

Kas dar nėra susidūrę su metalo rūšiavimu, tai gali atrodyti visai paprasta, nes daugelis mano, kad jis yra vienodas ir kažkokio atskiro rūšiavimo jam nereikia. Tačiau pats metalas turi įvairias rūšis, kurios perdirbant ar kitaip panaudojant negali būti maišomos į vieną vietą. Viena iš žinomesnių metalo rūšių yra juodasis metalas. Jį reikėtų rūšiuoti atskirai nuo įprasto metalo. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie jo rūšiavimo ypatybes.

Koks gali būti juodasis metalas?

Prie juodojo metalo yra priskiriamos:

  • Sijos;
  • Kampuočiai;
  • Įvairios metalų apdirbimo pramonės atliekos;
  • SK skardos metalo laužas;
  • Juodųjų metalų drožlės;
  • Nerūdijančio plieno laužas;
  • SKK automobilių kėbulo skardos metalo laužas.

Yra ir kitų šios metalo rūšies kategorijų, tačiau šios išvardintos yra pagrindinės, kurias dažniausiai priduoda žmonės.

Kokios vyrauja kainos?

Kadangi šios rūšies metalų yra įvairių kategorijų, tad ir kiekvienos jos kaina skiriasi. Todėl nustatyto konkretaus įkainio pasakyti nėra galimybės. Žinoma, kaina dar gali priklausyti nuo pačios aikštelės, kur superkamas juodasis metalas. Tad norint jį priduoti, visada verta susisiekti arba pasižiūrėti jų internetinėje svetainėje, kiek maždaug galėsite gauti atlygio už priduotą juodąjį metalą.

Kaip reikėtų gauti pačią didžiausią kainą už priduotą juodąjį metalą?

Tikriausiai vienas pagrindinių tikslų, kuriuo siekiame priduodant metalą yra gauti kaip įmanoma didžiausią naudą. Todėl juodojo metalo laužo kaina gali priklausyti ne vien tik nuo jo kiekio. Tad pateikiame kelis patarimus, kurie leis gauti kaip įmanomą didžiausią naudą:

  • Prieš vežant priduoti visą juodąjį metalą, verta pašalinti kitas nereikalingas detales, kurios yra pagamintos iš plastiko, gumos ir panašiai.
  • Jeigu įmanoma, reikėtų pašalinti visas teršalų dėmes, kad jis būtų kaip įmanoma švaresnis.
  • Šios rūšies metalas neturėtų būti maišomas su paprastu metalu, todėl būtina jį išrūšiuoti.

Juodojo metalo priėmimo tvarka

Toks metalas yra priimamas įprastai kaip ir paprastas, negalima išskirti tam tikrų pakitimų. Pirmiausia vizualiai apžiūrima, kaip jis atrodo, kuriai kategorijai jis galėtų būti priskirtas, apžiūrima ar nėra papildomų nereikalingų detalių ir panašiai. Po apžiūros yra atliekamas svėrimas. Kitas žingsnis yra užterštumo nustatymas, per kurį nustatoma, kiek metalas turi papildomų medžiagų. Ir pats paskutinis žingsnis yra tas, per kurį nustatoma, koks yra metalo laužo radiacijos lygis. Jis neturėtų būti aukštesnis nei tam tikras nustatytas lygis.