18 gegužės, 2024

Jūsų interneto greitis yra vienas iš svarbiausių namų tinklo aspektų. Ne visiems yra reikalingas greitas internetas, tačiau norint turėti sklandų veikimą, svarbu, kad internetas atitiktų rekomenduojamą atsisiuntimo ir išsiuntimo greitį.

Kas yra interneto greitis?

Interneto greitis yra tam tikras matas, kuris parodo kokiu greičiu duomenys gali būti perkelti iš jūsų kompiuterio į kitą įrenginį ir atvirkščiai. Kuomet žiūrite filmus ar naršote socialiniuose tinkluose, jūsų įrenginys nuolatos atsisiunčia duomenis ir įkelia tam tikrus duomenų paketus. Naršymo greitis priklausys nuo jūsų interneto ryšio pralaidumo, kurį galima išmatuoti Mbps.

Kuomet užsisakinėjate internetą į savo namus, jūs pasirenkate tiekėją ir planą, kuriame nurodomas maksimalus atsisiuntimo greitis. Tai greitį gali lemti tiekėjas ir techninės galimybės. Kuo spartesnis internetas, tuo brangesnis mėnesinis planas. Natūralu, kad už greitesnį ryšį yra gaunama didesnė sąskaita.

Kodėl interneto greitis yra svarbu?

Interneto greitis yra svarbu, nes jis nustato tam tikrus parametrus, kurie leidžia daryti skirtingus dalykus internetus. Vienas iš populiariausių pasirenkamų planų yra 100 Mbps. Tačiau jokia paslaptis, kad Lietuvoje jau yra siūloma 2 Gbps, o tai yra įspūdingai greitas internetas.

Turėdami greitesnį internetą, jūs galite atlikti daugiau darbų, kadangi viskas bus užkrauta kur kas greičiau. Taipogi su greitu internetu galėsite atsisiųsti daug vietos užimančius failus, tai gali būti filmai, žaidimai, nuotraukos ir kiti stambūs failai.

Greitas internetas taip pat užtikrina, kad galėsite prijungti kelis skirtingus įrenginius, tačiau internetas vis tiek greitai veiks ir nepajausite jokių trikdžių.

Greito interneto privalumai:

  • Greitas atsisiuntimas.
  • Greitas įkrovimo laikas.
  • Mažesnė trikdžių tikimybė.
  • Sklandūs vaizdiniai pokalbiai.
  • Geresnis kelių vartotojų palaikymas.

Jeigu mažai naršote internete, tuomet tikriausiai Jums pakaktų ir 25 Mbps spartos interneto, tačiau vis tiek mažiausiai siūlome rinktis 100 Mbps planus. Su tokio interneto tipu internetu galės naudotis 3 – 4 asmenys ir žaisti internetinius žaidimus, žiūrėti vaizdo įrašus ir filmus internete, bei kalbėti per gyvus vaizdo skambučius be jokių sulėtėjimų.

Jeigu nežinote savo esamo interneto greičio, visuomet galite pasinaudoti ,,Greičio matuoklė” kuri atliks tikslius skaičiavimus apie Jūsų atsisiuntimo ir išsiuntimo spartą.