7 vasario, 2023

Inverteriai – detalė, be kurios neapseis jokia saulės elektrinė. Todėl renkantis inverterį, reikia būti ne tik atidiems, bet ir tiksliai sužinoti savo poreikius ir kas siūloma šiuo metu rinkoje.

Garantija

Turbūt svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte sužinoti, tai kokia siūloma garantija ir ar yra galimybė ją pratęsti. Reikia pripažinti, jog saulės moduliai gyvuoja kur kas ilgiau, nei inverteriai, todėl ir garantija siūloma ilgesnė. Po kurio laiko gali tekti keisti inverterį, bet ir iki tol – reikia pasirūpinti, jog turimas inverteris būtų kuo ilgiau aprūpintas reikiamais darbais nemokamai. Norint, jog tai būtų suteikta, reikia pratęsti garantiją ir pasinaudoti galimybe ja naudotis kuo ilgiau.

Kokybė

Dar vienas svarbus dalykas, kurį kai kurie kartais pamiršta, tai kokybė. Nesvarbu, kiek kainuos gaminys, jei jis nebus kokybiškas, tiesiog neatsipirks. Todėl pasidomėkite, ar kiti renkasi šį invertorį bei kokią naudą jis suteiks. Tam tikrais atvejais naudinga pasitarti ir su specialistais, kurie nurodys, kurie variantai jums aktualiausi, o kuriuos geriau tam tikram laikui atidėti svarstymui.

Gamintojas

Nereikia pamiršti, kad apie kokybę labai daug ką pasako gamintojas. Tam tikrais atvejais užtenka pasidomėti gamintoju, jog būtų galima suprasti, ar inverteriai kokybiški, ar ne. Jei norite, kad gamintojas užtikrintų visas reikiamas sąlygas, jog inverteris veiktų kokybiškai, būkite atidūs ir neskubėkite rinktis. Naudinga pasidomėti, kas šiuo metu siūloma rinkoje ir tik tuomet pirkti. Tam tikrais atvejais naudinga atkreipti dėmesį į tai, kurie gamintojai populiariausi. Tai gali padėti pasirinkti gaminį lengviau.

Kaina

Supraskite, kad kaina negali būti pagrindinis kriterijus, į kurį atsižvelgiate. Visgi tai nereiškia, kad tai visiškai neaktualu. Galite palyginti kainas ir sužinoti, kuris pardavėjas siūlo patrauklias kainas, o kuris šiek tiek brangesnes. Tuomet bus lengviau apsispręsti, iš kur pirkti inverterį.

Saulės moduliai

Nepamirškite, kad inverteris turės dirbti kartu su saulės moduliais, pasidomėkite, ar jie galės dirbti tarpusavyje, o gal reikia rinktis kito gamintojo gaminį?