18 balandžio, 2024

Senovės istorija, malonus Viduržemio jūros regiono oras ir skani virtuvė keliautojus į Kretą traukia ištisus metus. Tačiau, kaip ir visose vietovėse, šioje saloje skirtingais sezonai vyrauja skirtingi orai, turistų srautai taip pat skiriasi. Pavyzdžiui, vasaros sezonu gali būti karšta ir daug turistų. Pavasario ir rudens sezonais saloje tampa ramiau ir vėsiau, todėl tai laikoma tinkamu metu aplankyti Kretą. Žiemos sezonas tinka mėgautis lauko sportas.

Iš tikrųjų, į Kretą galite keliauti bet kuriuo metų laiku priklausomai nuo savo poreikių. Pigius lėktuvo bilietus galima įsigyti lektuvubilietai.lt, o žemiau aptarsime kiekvieno sezono Kretoje ypatumus.

Vasaros sezonas

Daugelis žmonių lankosi Kretoje nuo birželio iki rugpjūčio būtent dėl gero oro ir paplūdimių. Tai tinkamas metas mėgstantiems karštus orus, nes vidutinė oro temperatūra yra apie 27,5-29,5 laipsnio pagal Celsijų ir lietaus tikimybė nedidelė. Verta paminėti, kad vasaros mėnesiais saloje lankosi itin daug turistų, tokiose vietose kaip Knoso rūmai ir Spinalonga būna ypač daug žmonių. Viešbučiai vasaros sezonu yra greitai išparduodami, todėl, keliaujantiems vasarą, reikėtų pasirūpinti nakvyne iš anksto.

Rudens sezonas

Jeigu norite mėgautis šiluma ir paplūdimiais ir išvengti turistų srautų, rudens sezonas (nuo rugsėjo iki lapkričio) yra tinkamiausias metas. Rugsėjo mėnesį dar gali laikytis vasariški ir šilti orai, o lapkritį kartais pasitaiko lietingų dienų. Vis dėlto, vidutinė oro temperatūra yra šilta, apie 17-23,7 laipsnių pagal Celsijų. Kaip minėjome, turistų srautai mažėja, todėl ne tik išvengsite vasaros karščių, bet ir žmonių minią. Dar vienas puikus dalykas – rudenį saloje nuimamas derlius.

Pavasario sezonas

Kretoje pavasaris atneša žydinčias gėles ir kylančią temperatūrą. Tai taip pat puikus metas apsilankyti, jei norite išvengti didelių turistų srautų. Vidutinė oro temperatūra gali būti apie 14-24 laipsniai pagal Celsijų, ankstyvą pavasarį gali palyti. Pavasarį būna daug švenčių ir festivalių, pavyzdžiui, Kretos Velykos.

Žiemos sezonas

Žiema Kretoje yra ne sezonas. Oras gali būti lietingas ar net snieguotas, tačiau gali būti ir saulėtų dienų. Žiemą nakvynės kainos yra žemiausios, lankytinose vietose būna mažai turistų. Šiuo sezonu taip pat galite leistis į žygius kalnuose ir išbandyti žiemos sportą.