18 balandžio, 2024

Ne paslaptis, jog kasmet Lietuvoje dirbantys asmenys Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) turi pateikti pajamų deklaraciją. Ši deklaracija reikalinga tam, kad būtų galima nustatyti, kokio dydžio mokesčių grąžinimas ( ar priemoka) asmeniui priklauso. Labai svarbu suprasti, kokią informaciją reikia įtraukti į deklaraciją ir kaip ją pateikti. Apžvelkime šį procesą išsamiau.

Kokia informacija man reikalinga?

Pirmiausia jums reikės turėti savo lietuvišką asmens kodą, taip pat, jei taikoma, socialinio draudimo numerį. Taip pat turėsite pateikti informaciją apie bet kokį turimą nekilnojamąjį turtą ar investicijas, taip pat iš jų per metus gautas pajamas. Be to, turėsite pateikti informaciją apie visas per metus gautas draudimo ar socialines išmokas.

Kaip pateikti deklaraciją?

Pajamų deklaraciją galite pateikti internetu per e. mokesčių portalą arba paštu, užpildę specialią formą, vadinamą „Pajamų deklaracijos forma”, kurią rasite VMI interneto svetainėje vedlyje ( čia bus detalūs paaiškinimai, kurių čia nematome tikslo aprašyti). Jei nuspręsite deklaraciją pateikti per paštą, įsitikinkite, kad kartu su forma pridėjote visus reikiamus dokumentus (pvz., darbdavio pažymas apie darbo užmokestį). Abiem atvejais, kai deklaracija bus pateikta, ją peržiūrės VMI pareigūnai, kurie nuspręs, ar turite teisę susigrąžinti mokesčius.

Kokia yra mokesčių grąžinimo procedūra?

Kai VMI pareigūnai patvirtins jūsų pajamų deklaraciją, jie išsiųs pranešimą, kuriame informuos, kiek pinigų reikia grąžinti mokesčių ir kada jie turėtų būti pervesti į jūsų banko sąskaitą. Paprastai mokesčiai grąžinami per dvi savaites nuo patvirtinimo, tačiau, atsižvelgiant į individualias aplinkybes, tai gali užtrukti ilgiau. Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad visos mokesčių permokos turi būti pervedamos tiesiogiai į fizinio asmens banko sąskaitą; jos negali būti mokamos tiesiogiai kitam asmeniui ar organizacijai.

Atmintinė su svarbiausiais dalykais:

Lietuvoje dirbantiems asmenims pajamų deklaracijos yra svarbi kasmetinio mokesčių deklaravimo dalis. Svarbu suprasti, kokią informaciją reikia pateikti ir kaip deklaracijas reikia pateikti, kad asmenys iš VMI pareigūnų susigrąžintų kuo daugiau mokesčių. Jeigu patys to padaryti negalite, pasirinkite specialistus atlikti darbą. Jie padės jums sutaupyti laiko ir užtikrins, kad viskas būtų pateikta pagal įstatymus.

Nepadarykite klaidos kad neteisingai pateikę deklaraciją negausite mokesčių grąžinimo, į kurį galbūt turite teisę. Įsitikinkite, kad Valstybinei mokesčių inspekcijai  pateikėte visą reikiamą informaciją ir tinkamai užpildėte pajamų mokesčio deklaraciją, kad gautumėte tikslią grąžintiną sumą.