20 balandžio, 2024

Namų darbai moksleiviams sukelia didelį galvos skausmą. Negana to, jog kiekvienas mokytojas užduoda daug namų darbų, reikia rasti laisvo laiko dar ir pasiruošti savarankiškiems darbams ir kontroliniams. Tikrai taip, mokykla tikrai atima daug laiko. Ne tik mokykla, bet ir papildomi užsiėmimai dažnai tampa priežastimi, kodėl nelieka laiko nei laisvalaikiui, nei draugams. Tad nenuostabu, jog visi moksleiviai ieško būdų, kaip sutaupyti laiką. Kai kurie jų ieško net nesąžiningų būdų, nes nemato kitos išeities. Kita vertus, ar vadovėlių atsakymai tikrai yra nesąžiningas būdas, kaip atlikti namų darbus? Juk dažnai mokytojai akcentuoja, kad mes galime ieškoti pagalbos, kas padės paruošti namų darbus. Kai kurie samdo mokytojus, kurie padėtų paruošti namų darbus, kiti atsakymų ieško vadovėliuose. Tad tai gali būti ne tik labai greitas būdas, kaip paruošti namų darbus, bet ir saugus, kadangi mokytojai net neįtars, jog atsakymai buvo nurašyti.

Ar vadovėlių atsakymai – sukčiavimas?

Dažnai girdime, jog namų darbus reikia ruošti patiems ir negalima sukčiauti. Tačiau jau kalbėjome apie situaciją, kai mokytojai padeda ruošti namų darbus mokiniams, kurių tėvai moka jiems už papildomas pamokas. Tad jei tokia situacija yra sąžininga, tuomet vadovėlių atsakymų nusirašymas taip pat yra sąžiningas. Nusirašyti nuo klasiokų tikrai nereikia, atsakymus galima rasti internete. Tiesa, jei norite, kad būtumėte neįtarti sukčiavimu, nenusirašykite nuo klasiokų, kurie gali įvelti klaidų.

Ar mokytojai gali suprasti, kad atsakymai buvo parašyti ne jūsų?

Mokytojai neįtars, jog atsakymai nurašyti. Tačiau pasitaiko situacijų, kai mokiniai patys išsiduoda. Pavyzdžiui, pasakoja klasiokams, o šie skundžia mokytojams. Tad jei norite, kad mokytojai nesužinotų, jog namų darbus ruošėte ne jūs, o nusirašėte, tuomet būtinai saugokite savo paslaptį ir neišduokite jos kitiems. Tokiu būdu ne tik nereikės jaudintis dėl to, kad mokytojai sužinos, bet ir nesusidursite su pasekmėmis. Tuomet kyla klausimas, kokios gali būti pasekmės? Turbūt viena jų – pokalbis su tėvais. Žinoma, kai kurie mokytojai gali nuskriausti jus ir blogu pažymiu, tačiau tai retas atvejis.