18 gegužės, 2024

Nesvarbu, ar statote naujus namus, ar atliekate renovaciją, vonios spinteles reikėtų rinktis gerai apgalvojus. Vonios kambarys ir virtuvė yra svarbūs tiek potencialiems pirkėjams, tiek naujiems namų savininkams, todėl tinkamas baldų ir grindų pasirinkimas gali turėti daugiau įtakos jūsų namo vertei, nei tikitės. Be lovos, vonia paprastai yra pirmasis kambarys į kurį užeinate kiekvieną rytą, todėl, vonia turi būti ne tik praktiška, bet ir patraukli. Norėdami išmintingai pasirinkti vonios spinteles ir įsitikinti, kad tai teiks džiaugsmą – atsižvelkite į šiuos keturis patarimus.

  1. Atidžiai pasirinkite vietą

Pasenusias praustuves ir pigią santechniką nesunku pakeisti, tačiau kartais didžiausia kliūtis, sukurti svajonių vonios kambarį, yra erdvės panaudojimas. Netgi maži, siauri vonios kambariai, kurie yra tinkamai išnaudoti gali jaustis atviri ir erdvūs, pasirinkus teisingus sprendimus. Pavyzdžiui, galite paversti erdvę visiškai kitokiu kambariu, didelę vonią ir dušo užuolaidą pakeisdami stovinčia dušu ir stiklinėmis durimis. Tačiau santechnikos pasirinkimas nėra toks lankstus, kaip spintelių pasirinkimas, todėl vonios kambario matmenys paprastai priklauso nuo jūsų vonios spintelių vietos ir dydžio.

Ankštuose ar nepatogios formos vonios kambariuose sieninės vonios spintelės padeda maksimaliai išnaudoti grindų plotą kitiems agregatams, kaip skalbimo mašina ar džiovyklė.

Jeigu vonios kambario plotas nėra didelis, atkreipkite dėmesį į vonios spintelės stalčių gylį. Gilesni stalčiai papildomai suteikia vietos daiktams.

  1. Venkite per daug derančių spalvų

Jeigu norite, kad jūsų vonios kambarys būtų stilingas, atminkite, kad jūsų vonios spintelės turi papildyti grindis ir įrangą, bet ne veidrodį. Nederinkite tamsių kietmedžio lentų su tamsios medienos spintelėmis, ypač jei lentos yra panašaus atspalvio ar pločio.

Jūsų plytelės ir stalviršiai taip pat turėtų papildyti vienas kitą, nebūdami to paties atspalvio ar tekstūros. Yra daugybė neutralių plytelių ir spintelių spalvų, kurios derės prie visų unikalių, dinamiškų stalviršių variantų.

  1. Įsitikinkite, kad užteks vietos jūsų daiktams susidėti

Jei jums svarbu, kad daiktai turėtų savo vietą ir nesimėtytų kur nereikia, įvertinkite savo poreikius.  Bendra kambario estetika ir pakankamai vietos daiktams sudėti yra viduriukas į kurį reikia taikytis.

Kūrybiškai išsirinkę išdėstymą ir atstumą, galite atrasti tą ,,viduriuką‘‘, kaip padidinti vietos talpą, kad vonios kambarys neatrodytų mažesnis ir nenukentėtų kambario estetika.

Erdvi spintelė vis tiek gali būti minimalistiška, ypač jei pasirenkate „plaukiojančią‘‘ instaliaciją ir pasirenkate paprastas, plonas rankenas – arba visiškai pašalinate rankenas, taip pat galima įtaisyti papildomus, pakabinamus stalčius ar lentynas. Tačiau kai kurie žmonės renkasi spintelę, kuri atrodo gražiai estetiškai, tačiau stalčių talpa yra nedidelė. Tad daug kas priklauso nuo vonios kambario dydžio ir išdėstymo.

  1. Nebijokite ekspermentuoti

Kadangi yra tiek daug vonios stilių, tikriausiai praleidote daug laiko nustatydami, kokio stiliaus norite gali būti sunku išsirinkti tą, kuris jums patiks labiausiai. Geriausias būdas tai padaryti yra nuspręsti, kiek vietos užims vonios spintelė ir pagal tai ieškoti sprendimų.

Daugelis mano, kad reikia pasirinkti tam tikrą stilių ir jo nekeisti. Tiesa, nereikėtų rinktis susiliejančių stilių – pavyzdžiui, „Art Deco‘‘ plytelių grindys yra klasikinės, spalvotos ir madingos, tad šiuo atveju įmantri, rankų darbo raudonmedžio spintelė nederėtų tarpusavyje.