18 gegužės, 2024

Motyvacija sportuoti ir sveikai maitintis yra svarbūs sveikos gyvensenos aspektai. Tačiau gali būti sunku motyvuoti save imtis pokyčių, būtinų šiems tikslams pasiekti. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kurie padės jums pradėti kelionę į geresnę sveikatą, geresnes kūno formas.

Nustatykite realius tikslus

Realistiškų tikslų, kuriuos galima pasiekti, nustatymas yra geriausias būdas motyvuoti save mankštai ir sveikos mitybos įpročiams. Pradėkite nuo mažų tikslų, pavyzdžiui, įsipareigokite sportuoti du ar tris kartus per savaitę arba užsibrėžkite tikslą valgyti vieną sveiką patiekalą per dieną. Įgyvendinę šiuos mažus tikslus, išsikelkite naujus, kurie padės priartėti prie galutinių sveikatingumo tikslų palaipsniui.

Susiraskite treniruočių partnerį

Turėti kitą žmogų, kuris taip pat stengiasi tapti aktyvesnis, gali būti neįkainojama motyvacija. Nesvarbu, ar tai būtų draugas, šeimos narys, ar net kas nors iš vietinės sporto salės, turėti ką nors, kas būtų šalia, gali padėti išlaikyti atskaitomybę bei motyvaciją siekiant savo fizinės formos tikslų. Be to, turint treniruočių partnerį, treniruotės gali tapti linksmesnės.

Rinkitės mėgstamą veiklą

Svarbu, kad rastumėte veiklą, kuri jums patinka, jei norite išlaikyti ilgalaikę motyvaciją. Yra daugybė galimybių, kai kalbama apie mankštą – bėgimą, važiavimą dviračiu, plaukimą, svorių kilnojimą ir t. t., todėl tikėtina, kad yra kažkas, kas jums bus malonu. Neribokite savęs susitelkdami tik į vieną veiklą; išbandykite įvairių rūšių pratimus, kol rasite tai, kas jums tinka. Čia yra panašiai kaip su bet kuriais naujais pokyčiais, kurie iš pradžių atrodo bauginantys. Tačiau įdėję šiek tiek pastangų ir ryžto, surasite Jums tinkamiausią režimą. Svarbiausia, nepamirškite, kad tai yra kelionė, kuriai prireiks laiko ir kantrybės, tačiau galutinis rezultatas bus to vertas.

Apdovanokite save

Motyvuoti save laikytis sporto ar sveikos mitybos įpročių gali būti sunku. Kad būtų lengviau, apdovanokite save pakeliui – kai pasieksite svarbų etapą ar įvykdysite tikslą, palepinkite save kuo nors ypatingu. Tai gali būti bet kas – nuo mėgstamo užkandžio ar drabužio iki masažo ar SPA procedūros. Tai padės išlikti motyvuotiems ir laikytis užsibrėžto tikslo

Nepamirškite būti malonūs sau. Gali prireikti laiko prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo, todėl nekaltinkite savęs, jei paslydote, praleidote treniruotę ar valgį. Tiesiog sutelkite dėmesį į padarytą pažangą ir toliau siekite savo tikslų. Daugiau naudingų patarimų rasite formagym.lt puslapyje.