10 rugsėjo, 2024

Dekoratyvinės plytelės tinka ir virtuvėje, ir svetainėje, ir valgomajame, ir koridoriuje, ir miegamajame, ir vonios kambaryje, ir lauko terasoje, ir namo fasado apdailai. Jų panaudojimo galimybės labai plačios. 

Iš ko būna gaminamos dekoratyvinės plytelės ir kokiomis savybėmis pasižymi?

Dekoratyvinės plytelės būna gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų. Jos gali būti keramikinės, iš stiklo arba akmens masės, natūralaus įvairių rūšių akmens ir kitų medžiagų. Visų rūšių dekoratyvinės plytelės yra atsparios vandeniui, karščiui ir šalčiui. Be to, visos jos yra lengvai valomos ir gali ištarnauti daugybę metų. Jos tinka tiek lauko, tiek vidaus apdailai. O jų spalvinė gama labai įvairi, todėl iš jų įmanoma suformuoti arba ryškų, arba vientisumu pasižymintį interjerą. Panaudojus geometrinį jų išdėstymą galima išgauti erdvesnės patalpos efektą.

Kaip galima komponuoti dekoratyvines plyteles?

Dekoratyvines plyteles galima komponuoti naudojant minimalų arba ryškų kontrastą. Kai naudojamas minimalus kontrastas, tada jis į akis krenta kaip elegantiškos išvaizdos ir iš likusios aplinkos itin subtiliai išsiskirianti detalė. O ryškus kontrastas naudojamas tada, kai vienspalvėje aplinkoje norima išskirti itin spalvingą ir įspūdingą dekoratyvinį akcentą.

Kuo skiriasi natūralaus marmuro ir jo imitacijos dekoratyvinės plytelės

Šiuolaikinių technologijų dėka pavyksta pagaminti labai tikroviškai atrodančias, medį, marmurą ar kitokį natūralų akmenį atkartojančias dekoratyvines plyteles. Beje, jos savo fizinėmis savybėmis netgi akivaizdžiai pranoksta natūraliąsias medžiagas. Pavyzdžiui, tikrasis marmuras yra labai lepus, o jo paviršius akytas, todėl tenai labai greitai įsigeria įvairūs nešvarumai, paviršiuje palikdami ryškias dėmes. Tuo tarpu dirbtinės dekoratyvinės plytelės nebijo nei aštrių cheminių medžiagų, nei įvairios kilmės nešvarumų, todėl jas labai lengva nuvalyti.

Kur kokios dekoratyvinės plytelės labiau tinka?

Jeigu ruošiatės namų sienas klijuoti dekoratyvinėmis plytelėmis, pasak dizaino specialistų, iš smulkaus stiklo plytelių sudėliota mozaika labiausiai tiks vonios kambario interjere, nes jam įneš jaukumo ir estetiškumo. O akmens masės plytelės puikiai tinka lauko arba rūsio sienoms dekoruoti. Virtuvei geriausia rinktis keramikines, šviesių tonų plyteles, nes jos suteiks šiai patalpai erdvumo iliuziją. Patogiausia dekoratyvines plyteles įsigyti internetinėje parduotuvėje.