26 vasario, 2024

Statybvietės organizavimą reglamentuoja atitinkamos statybos įstatymo nuostatos. Pagrindinis jų tikslas yra visų pirma užtikrinti saugumą. Taip pat svarbu tinkamai organizuoti darbuotojų atsargines patalpas, t. y. biuro, technines arba higienos ir sanitarines patalpas. Šį aspektą reglamentuoja darbuotojų sveikatos ir saugos nuostatos.

Pagal reglamentus statybos darbuotojams turi būti sudarytos tinkamos sanitarinės ir higienos sąlygos, o taip pat ir suteikti tinkami darbo įrankiai. Kadangi technika yra didelė investicija, o norint greitai ir saugiai dirbti reikalinga aukščiausios kokybės įranga, čia į pagalbą atskuba statybinės technikos nuoma.

Statybinės technikos nuoma – tinkamos sąlygos darbuotojams, mažos išlaidos ir įrangos įsigijimo patogumas

Įmonės ar individualaus kliento sprendimas nuomoti sunkiąją techniką dažnai siejamas su finansinės naudos gavimu. Nauda šiuo atžvilgiu atsiranda ne tik dėl to, kad nereikia padengti pirkimo išlaidas. Nuoma taip pat leidžia išvengti finansinės naštos, susijusios su technikos priežiūra. Nuomotojui nereikia remontuoti technikos, apmokėti aptarnavimo mokesčių bei jis išvengia technikos sandėliavimo klausimo. Dėl šių priežasčių statybinės technikos nuoma yra daug pigesnė nei asmeniniam naudojimui skirtos tokio tipo įrangos įsigijimas.

Statybinės technikos nuoma taip pat  suteikia galimybę dirbti su puikios kokybės technika. Tai labai svarbu, galvojant apie statybvietės darbuotojų saugumą bei patogumą. Geros kokybės technika užtikrins ir greitą darbų eigą.

Kitas statybinės technikos nuomos privalumas – greita reakcija gedimo atveju. Techniką nuomojanti įmonę gedimo atveju iškart imasi veiksmų, didžiulis privalumas, garantuojantis sklandų darbą. Paslaugų prieinamumas taip pat sutaupo daug laiko.

Socialinės, sanitarinės ir higienos patalpos statybvietėje

Taip pat darbdavys turėtų pasirūpinti tinkama poilsio zona, higienos priemonėmis ir sanitariniu mazgu. Savo ruožtu poilsiui skirtoje vietoje stalų ir kėdžių turėtų būti pagal darbuotojų skaičių. Tokio tipo patalpos ypač pravers lauke ar nešildomose patalpose dirbantiems darbuotojams.

Saugumas statybvietėje yra svarbiausias dalykas. Tačiau ne mažiau svarbus ir tinkamas darbuotojų socialinių patalpų organizavimas. Svarbu ne tik laikytis galiojančių taisyklių, bet visų pirma suteikti komfortą statybvietėje dirbantiems žmonėms. Verta prisiminti, kad stacionarios infrastruktūros trūkumą sėkmingai galima pakeisti moderniomis, kokybiškomis nešiojamomis konstrukcijomis.