1 gruodžio, 2023

Kuo skiriasi kaljanai?

Kaljanų istorija siekia net ir senovės Egipto laikus, kuomet juo galėjo mėgautis tik turtingi šalies gyventojai, tačiau palaipsniui plėtėsi į kitas šalis, neaplenkiant ir mūsų. Kaljano kultūra sparčiai populiarėja Lietuvoje , ir vis daugiau žmonių pirmą kartą jį išbando ar nori išbandyti šią rūkymo priemonę. Taigi, kuo skiriasi kaljanai?

Pirmiausia pradėkime nuo pagrindinio klausimo – kas yra kaljanas?

Kaljanas – tai vandens pypkė, kurioje rūkomas aromatizuotas tabakas. Tabakas kaitinamas medžio anglimi, o dūmai sklinda per vandens indą, kuris atvėsina ir filtruoja dūmus. Kurių būna daug daugiau, nei naudojant kitas tradicines rūkymo priemones.

Kaljanai būna įvairių formų ir dydžių, tačiau visi jie turi tas pačias pagrindines sudedamąsias dalis. Tabakas dedamas į kaljano viršuje esantį dubenėlį, o ant viršaus dedama medžio anglis. Tada dubenėlis uždengiamas aliuminio folija arba metaline plokšte ir ant jos dedamos anglys. Kurios kaitina tabaką. Tada rūkantysis įkvepia dūmus per prie kaljano prijungtą žarną.

Kuo skiriasi kaljanai?

Kaljanai skiriasi įvairiais aspektais, įskaitant jų gamybos būdą, naudojamas medžiagas, skonį ir rūkymo būdą. Labiausiai paplitęs kaljano tipas yra tradicinis Egiptietiškas kaljanas, pagamintas iš žalvario ir turintis ilgą, ploną kotelį. Kiti populiarūs tipai – iš stiklo ir keramikos pagaminti kaljanai.

Kaina priklauso nuo aukščio, medžiagos, iš kurios pagamintas, bei papildomų funkcijų. Naudojant aukštesnius kaljanus, dūmų temperatūra yra žemesnė, o rūkymas yra malonesnis. Kaljanai iš skirtingų medžiagų turi skirtingą rūkymo metu susidarančių dūmų skonį. Stiklo kaljanai suteikia aromatiškesnį skonį, o keraminiai kaljanai yra šiek tiek neutralesni. Viskas priklauso nuo Jūsų biudžeto, skonio ir poreikių.

Kur įsigyti kaljanus?

Platų kaljanų asortimentą gali pasiūlyti hookahshop.lt. Čia rasite įvairių tipų, dydžių ir spalvų kaljanus, taip pat įvairių gamintojų produkciją. Klientams padeda patyręs ir profesionalūs komandos nariai, kurie greitai atsakys į Jūsų klausimus.

Taigi, dabar Jūs žinote, kuo skiriasi įvairūs kaljanai. Belieka suprasti savo poreikius, nusistatyti biudžetą ir išsirinkti patinkantį kaljaną.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie kaljanus, apsilankykite  https://hookahshop.lt/produkto-kategorija/kaljanas-internetu . Čia taip pat rasite ir angliukų, aksesuarų ir kitų priemonių kurios gali būti reikalingos.