16 liepos, 2024

Automobilių supirkimas yra automobilio pardavimo sandoris, kai transporto priemonė yra parduodama supirkėjui pagal standartizuotą procesą. Skirtingai nuo tradicinio automobilio pardavimo per skelbimus, automobilių supirkimas vyksta greičiau, o didžioji dalis sandorio įgyvenimo užduočių krenta ant supirkėjo pečių. Supirkėjai dažnai atvyksta pas pardavėją, įvertina automobilio būklę, nustato supirkimo kainą, sutvarko visus dokumentus ir patys išsiveža parduotą automobilį.

Kuo automobilių supirkimas gali būti naudingas?

Automobilių supirkimas yra itin greitas būdas parduoti transporto priemonę. Su supirkėju dažnai galima sandorį suderinti per kelias valandas nuo pirmojo kontakto. Natūralu, kad tai yra paslauga, kuri yra ypač naudinga tiems, kuriems automobilį parduoti reikia kuo skubiau.

Be to, skirtingai nuo automobilio pardavimo per skelbimus, kur reikia bendrauti su daugybe potencialių pirkėjų, derėtis ir organizuoti susitikimus ir automobilio apžiūras, auto supirkimas leidžia išvengti visų šių rūpesčių. Supirkėjai sutvarko visus dokumentus ir dažnai patys atvyksta paimti automobilio.

Galiausiai, supirkėjai perka ne tik puikios būklės, bet ir daužtus, nevažiuojančius ar kitaip techniškai netvarkingus automobilius. Tai ypač patogu savininkams, kurių automobiliai dėl kokių nors priežasčių nebetinka eksploatavimui arba jų taisymas būtų tiesiog per brangus.

Nors Lietuvoje vis dar pasitaiko įvairių supirkėjų, profesionalūs automobilių supirkėjai paprastai suteikia objektyvų ir sąžiningą automobilio vertinimą, todėl pasiūlo realią rinkos situaciją atitinkančią supirkimo kainą.

Kokius automobilius superka supirkėjai?

Automobilių supirkėjai yra suinteresuoti įvairių tipų ir būklių transporto priemonėmis. Todėl jiems galima drąsiai siūlyti ir tokias transporto priemones, kurias parduoti per skelbimus būtų sudėtinga ar net neįmanoma. Tai gali būti:

  • Naudotų automobilių supirkimas. Kaip ir kiti pirkėjai, supirkėjai dažnai perka geros būklės, naudotus automobilius, kuriuos vėliau gali perparduoti.
  • Daužtų automobilių supirkimas. Supirkėjam galima parduoti net ir daužtus automobilius, kurių taisymas savininkui nebėra ekonomiškai optimalus pasirinkimas. Automobiliai gali turėti vertę net ir po avarijos, ypač jei jie dar turi tinkamų naudoti dalių.
  • Nevažiuojančių automobilių supirkimas. Supirkėjai gali nuipirkti automobilius, kurie dėl variklio ar kitų mechaninių problemų nebevažiuoja ar apskritai nebėra tinkami eksploatuoti.
  • Senovinių automobilių supirkimas. Kai kurie supirkėjai specializuojasi senovinių ar kolekcinių automobilių supirkime, tačiau tokių automobilių entuziastų Lietuvoje surasti sunkiau, palyginus su prieš tai aptartais auto supirkimo variantais.

Taip pat reikėtų paminėti, kad supirkėjai neapsiriboja konkrečių gamintojų automobiliais, todėl jie superka visų markių ir modelių automobilius.

Kada verta pasinaudoti auto supirkimu?

Automobilių supirkimas yra patogi ir greita paslauga, naudinga tiems, kurie nori be didelio rūpesčio ir laiko gaišimo parduoti savo transporto priemonę. Supirkėjai perka įvairių būklių ir tipų automobilius, todėl supirkimu gali pasinaudoti bet kokią transporto priemonę savo kieme ar garaže turintys jų savininkai.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad automobilių supirkimo kaina visada yra bent šiek tiek mažesnė nei reali jų rinkos kaina. Tai yra tarsi mokestis, kurį turite sumokėti už galimybę automobilį parduoti greičiau. Todėl yra svarbu pasirinkti profesionalų ir patikimą supirkėją, kuris sąžiningai įvertins jūsų automobilį ir pasiūlys realybę atitinkančią supirkimo kainą.