30 rugsėjo, 2023

SEO auditas – tai svetainės analizė, kurios tikslas – pateikti rekomendacijas, kaip pagerinti svetainės reitingą paieškos rezultatų puslapiuose (šiuo atveju Google). Atliekant auditą nagrinėjamas tiek svetainės puslapio vidus, tiek tiek išorė ir pateikiami pasiūlymai, kaip pagerinti silpnąsias vietas .

Kokie yra SEO audito tikslai?

  • Nustatyti visas problemas, kurios trukdo svetainei pasiekti geras pozicijas paieškoje.
  • Pateikti rekomendacijas, kaip išspręsti esamas problemas.
  • Padėti sudaryti svetainės SEO gerinimo veiksmų planą.
  • Bei žinoma, pagerinti svetainės organinį srautą.

Kaip dažnai turėtumėte atlikti auditą?

Idealiu atveju  auditą turėtumėte atlikti bent kartą per metus arba kaskart, kai jūsų svetainėje ar versle įvyksta reikšmingų pokyčių. Tačiau jei dabartinė svetainė neduoda norimų rezultatų, gali būti verta auditą atlikti dažniau.

Iš ko susideda SEO auditas?

SEO auditą sudaro dvi reikšmingos dalys – apie kiekvieną iš jų atskirai:

1.Pirmoji audito dalis yra techninė jūsų svetainės analizė. Į ją įeina tokių dalykų, kaip jūsų svetainės greitis, patogumas mobiliesiems įrenginiams ir saugumas, patikrinimas ar visos funkcijos veikia tinkamai. Ji taip pat apima jūsų svetainės architektūros ir vidinių nuorodų struktūros įvertinimą. Ši audito dalis svarbi, nes padeda nustatyti technines problemas, dėl kurių jūsų svetainė negali būti reitinguojama taip gerai, kaip norėtus.

2.  Antroje audito dalyje įvertinama jūsų turinio ir skaitmeninės rinkodaros strategija. Į ją įeina tokie dalykai kaip tai, ar jūsų turinys yra tinkamas ir optimizuotas pagal raktinius žodžius ir ar jūsų skaitmeninės rinkodaros kampanijos veiksmingai skatina svetainės lankytojų srautą. Ši audito dalis yra svarbi, nes ji gali padėti nustatyti sritis, kuriose reikia patobulinimų.

Ar galima atlikti patiems?

Atlikti SEO auditą nebūtinai turi būti sudėtinga ar užimti daug laiko, ypač jei naudojate tokius mokamus įrankius kaip „Ahrefs“ ir turite atitinkamą kompetenciją. Tačiau, jei nesate su tuo susidūręs,  rekomenduojama pasamdyti patyrusį SEO ekspertą, kuris padėtų atlikti auditą ir užtikrintų, kad jūsų svetainė būtų tinkamai optimizuota. SEO auditas gali būti puikus būdas nustatyti galimas problemas ir tobulintinas jūsų svetainės sritis. Reguliariai atlikdami auditą galite užtikrinti, kad jūsų svetainė būtų veiksmingai optimizuojama paieškos sistemoms ir teiktų didžiausią naudą.