18 balandžio, 2024

Jei neįsivaizduojate ryto be puodelio kavos – jūs ne vienas toks. Kava iš ties leidžia sukurti tam tikrą ritualą, kuris pažadina, įkvepia dienai ir tarsi leidžia pasijusti žmogumi darganotą, lietingą ir tamsų žiemos rytą. Tačiau jei jūsų gyvenime nėra kito gėrimo, tik kava, tuomet jau reikėtų sunerimti. Per daug kavos nėra sveika, todėl verta pasidomėti kavos alternatyvomis. Pasaulyje tiek nuostabių gėrimų, tikrai rasite tai, kas patiks ir bent retkarčiais įneš naujų spalvų į kavos kupiną dieną.

Cikorijų kava

Kaip ir kava, cikorijų šaknys yra skrudinamos, malamos ir virinamos norint išgauti gardų gėrimą. Skonis labai panašus į kavą, tačiau šiame gėrime nėra kofeino. Todėl cikorijų kava  itin vertinama kaip kavos alternatyva. Taip pat kai kurie žmonės maišo kavą su cikorija ir taip išgauna mažiau kofeino turintį, tačiau sodraus skonio kavos gėrimą.

Teigiama, jog cikorijų kava padeda virškinimui, tad tai sveikas pasirinkimas.

Matcha arbata

Matcha yra tam tikros rūšies žalia arbata, kuri išgaunama garinant, džiovinant ir malant augalo Camellia sinensis lapus. Produktas yra sumalamas iki pudros konsistencijos. Matcha arbatai naudojami visi lapai, tad joje yra daugiau antioksidantų. Taip pat teigiama, jog tai sveika arbata, kuri padeda reguliuoti kraujo spaudimą bei sumažina šansą susirgti cukriniu diabetu.

Auksinis pienas

Stipraus, sodraus skonio gėrimas laikomas kavos pakaitalu, tačiau neturi savyje kofeino. Šis gėrimas ruošiamas iš prieskonių, tokių kaip imbieras, cinamonas, ciberžolė ir juodasis pipiras. Taip pat gėrimą galima papildyti kardamonu, vanile ir medumi.

Auksinio gėrimo pavadinimas kilo dėl ciberžolės suteikiamos auksinės spalvos. Tačiau šis prieskonis pasirenkamas ne vien dėl grožio, ciberžolė gali turėti stiprių priešuždegiminių savybių.

Vanduo su citrina

Retas žmogus išgeria pakankamą kiekį vandens. O būtent vanduo su citrina yra puikus gėrimas dienos pradžiai. Gėrimas yra be kalorijų, be kofeino, tačiau energijos suteikia dozė vitamino C.

Vitaminas C yra  yra antioksidantas vaidinantis svarbų vaidmenį stiprinant imuninę sistemą ir suteikiantį grožio mūsų odai.

Tad kurį gėrimą išbandysite jūs vietoj sekančio kavos puodelio?