4 birželio, 2023

Kofeino kiekis kavoje gali labai skirtis priklausomai nuo to, kokios kavos rūšies yra naudojama ir kaip ji yra paruošiama. Tačiau vidutiniškai, standartinės 240 ml puodelio kavos yra apie 95 mg kofeino. Tačiau reikia paminėti, kad kofeino kiekis gali skirtis priklausomai nuo to, kaip kava yra malta, kiek yra naudojama vandens ir kaip ilgai ji yra virta. Kofeino kiekis taip pat gali skirtis priklausomai nuo to, kokios rūšies kava yra naudojama, nes skirtingos kavos rūšys turi skirtingą kofeino kiekį.

Juoda kava

Juodosios kavos kofeino kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip kavos rūšis, stiprumas, paruošimo būdas ir porcijos dydis. Vidutiniškai, standartinės 240 ml puodelio juodosios kavos yra apie 95 mg kofeino, tačiau kofeino kiekis gali skirtis nuo 70 iki 200 mg. Taigi, kofeino kiekis juodosios kavos puodelyje gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, ir tai gali būti tik apytikslis skaičius.

Espresso

Espresso kavoje kofeino kiekis priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip kavos porcijos dydis, kavos rūšis, panaudojamas malimo laipsnis, spaudimo stiprumas ir ekstrakcijos trukmė. Vidutiniškai, vieno standartinio espresso gėrimo, kuris yra apie 30 ml, kofeino kiekis yra apie 63 mg. Tačiau kofeino kiekis gali skirtis nuo 30 iki 100 mg priklausomai nuo daugelio veiksnių. Reikia atkreipti dėmesį, kad espresso gėrimo porcija yra žymiai mažesnė nei vidutiniškas kavos puodelis, taigi, nors espresso gėrimuose yra daugiau kofeino vienam mililitrui, jie paprastai turi mažiau kofeino vienai porcijai nei standartinis kavos puodelis.

Americano

Americano kava yra pagaminta iš vieno ar kelių espresso „šotų“, praskiestų karštu vandeniu. Todėl kofeino kiekis americano kavoje priklauso nuo espresso „šotų“ skaičiaus ir praskiesto vandens kiekio.

Vidutiniškai, 240 ml americano kavos gali turėti apie 63 mg kofeino, jei jame yra vienas espresso „šotas“. Tačiau, jei yra naudojami keli espresso „šotai“, kofeino kiekis gali padidėti. Būtent dėl to, kad americano kava yra pagaminta iš espresso ir vandens, jos kofeino kiekis yra panašus į espresso kavos kofeino kiekį.