18 gegužės, 2024

Pėsčiųjų žygių populiarumas Lietuvoje tik auga, o jų naudingumas tai tikrai neginčijama. Žinoma, daugeliui galbūt ši veikla atrodo pernelyg lengva arba netgi nuobodi, bet tikroji tiesa yra tokia, kad pėsčiųjų žygiai turi daugybę ne tik fizinės sveikatos ir psichologinės gerovės privalumų, bet ir gali reikšmingai pagerinti mūsų mąstymą ir kūrybines gebėjimas bei formuoti stiprius santykius su kitais žmonėmis. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl Lietuvoje tokie populiarūs pėsčiųjų žygiai.

Pagrindinės priežastys kodėl verta juos rinktis?

  • Fizinė sveikata – Lyginant su kitais fiziniais pratimais, pėsčiųjų žygiai yra lengvai pasiekiama ir saugi dovana mūsų organizmui. Žygiai padeda mums stiprinti kojų raumenis, palaiko sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą ir, svarbiausia, padeda kontroliuoti kūno svorį.
  • Pagerinta psichologinis savijauta – Mūsų smegenys daug geriau veikia gauti paprastą, bet nuolatinę stimuliaciją nei staigią priepuolę, kurios gali sukelti kitos pratybos. Pėsčiųjų žygiai yra puikus būdas pagerinti kraujotaką ir suteikti smegenims daug reikalingo deguonies. Be to, ši veikla padeda sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą.
  • Galimybė pamatyti naujus dalykus – Dauguma iš mūsų, gyvenant didmiesčių plintoje, galbūt nesupranta apie teigiamus efektus, kuriuos gali turėti būvimas gamtoje. Pėsčiųjų žygiai suteikia puikią galimybę mažai aplankytoms vietovėms, miškams, parkams, kurie gali būti stebuklingi ir teikti ramybę.
  • Socialiniai renginiai – Pėsčiųjų žygiai ne tik privers Jus judėti savo kūnu, bet ir padės atsipalaiduoti ir susipažinti su naujais žmonėmis. Dauguma žygiais organizuojančių klubų bent kartą per savaitę surengia vieną ar kelias ekskursijas, į kurias gali ateiti visa šeima ir pasimėgauti saulėtu, draugišku ir protingu laiku.
  • Nebrangi veikla – Ne mažiau svarbu, yra tai, kad pėsčiųjų žygiai yra beveik nemokama veikla, ko negalima pasakyti apie sporto klubų mokestį ar drabužių ir batai, reikalingi pratyboms atlikti. Kitaip tariant, pėsčiųjų žygiai yra geriausias kelias siekiant stiprinti savo sveikatą be brangios ir varginančios investicijos.
  • Kultūriniai užsiėmimai. Lietuvos pėsčiųjų takai ir parkai – tai unikalaus grožio vietos, kurias galima lankyti ištisus metus. Žmonės gali atrasti senovinių griuvėsių, paminklų, dvasinių vietų ir kitų kultūros paminklų, taip pat susipažinti su vietos kultūra bendraudami su vietiniais gyventojais.

Pagal ką pasirinkti žygį?

Rinkdamiesi žygių vietą, turėtumėte atsižvelgti į fizinio pasirengimo ir komforto lygį, kurį esate pasirengę ištverti. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į vietovės tipą, įkalnes ir (arba) nuokalnes, atstumą ir žygio trukmę. Kalbant apie jūsų saugumą, svarbu įsitikinti, kad turite tinkamą aprangą ir įrangą.

Pagal pomėgius. Pavyzdžiui galite rinktis keliones knygnešių keliais ir derinti žygį su ekskursija po mūsų šalį ir pamatyti gražiausias vietas, kurios persipina su ekskursijomis.