17 liepos, 2024

Prieš ruošiantis įsigyti vieną ar kitą daiktą turime apsvarstyti visas galimybes, kodėl jį verta pirkti, o galbūt verta rinktis visai kitą variantą. Kadangi šildytis namus galima įvairiais būdais, turbūt labai svarbu išsirinkti tą variantą, kuris būtų efektyviausias jums. Tad šiame straipsnyje ir plačiau papasakosime, kodėl verta, o galbūt ne įsigyti granulinį katilą.

Kodėl granulinis katilas vertas dėmesio?

Kadangi nemažai šiuolaikinių prietaisų gali veikti per nuotolį, granuliniai katilai yra ne išimtis. Aišku, senesnių modelių prietaisai tokio funkcionalumo neturi, bet neseniai pagaminti modeliai tai gali tikrai turėti. Tad kiekvienas gali nesunkiai pagal savo poreikius išsirinkti tai, kas patinka ir tinka. Dar vienas granulinių katilų pliusas yra tas, kad jų efektyvumas yra labai didelis ir siekia beveik netoli 100 proc. Tad galite būti tikri, kad visa energija yra koncentruota į šilumos pagaminimą ir mažai kur nukreipiama į šalį. Tokie prietaisai gali veikti be kamino, todėl jei namuose toks statinys nėra suprojektuotas, tai gali būti vienas puikiausių variantų, kurį galite pasirinkti, nes tinkamam veikimui reikalingas nedidelis vamzdis, per kurį netinkamos medžiagos yra išleidžiamos į orą. Kadangi jis šilumą gamina specialiomis granulėmis, kurios yra deginamos, todėl kai kam gali atrodyti, kad jas reikia pildyti labai dažnai, kad nebūtų prarandama šiluma. Tačiau jomis granulinį katilą užtenka papildyti vos kelis kartus per parą ir pagamintos šilumos visiškai pakanka.

Kodėl neverta rinktis granulinio katilo?

Turbūt didžiausias nepatogumas turint šį katilą yra gana dažnas valymas. Jį reikėtų valyti bent jau kartą per savaitę, kad ateityje būtų galima išvengti didesnių problemų. Bet pasižiūrėjus iš kitos pusės, vargu, ar galėtume surasti bent vieną daiktą, kuriam nereikėtų jokios priežiūros ir jis veiktų be jokių priekaištų. Dar vienas niuansas, kurį reikėtų žinoti yra tas, kad jo veikimo garsas yra ganėtinai garsus, tad jei jis bus pastatytas netoli miegamojo ar poilsio zonos iš karto reikėtų žinoti apie šį dalyką. Bet tinkamai suplanavus jo pastatymą, tokių problemų kilti neturėtų.

Įsigyti, ar geriau rinktis kitą variantą?

Kaip matome iš pateiktų argumentų, granulinis katilas turi kur kas daugiau privalumų, nei kad trūkumų. Tad toks namų šildymo aparatas tikrai vertas dėmesio. Tinkamas jo vietos suplanavimas, tinkama priežiūra leis jam tarnauti labai ilgą laiką ir didelių problemų neturėtų kilti.