21 birželio, 2024

Testavimo ir matavimo įrenginių plejadą sudaro daugybė prietaisų. Pagrindiniai iš jų – tai reflektometrai, optinės galios matuokliai, LAN matuokliai, oscilografai, metalo detektoriai, multimetrai, termovizoriai, garso, drėgmės, temperatūros ir kitokie matuokliai. Aptarsime kelis iš jų.

Kam reikalingas reflektometras?

Reflektometras suteikia reikiamą informaciją apie šviesolaidį. Jo dėka į vieną šviesolaidžio galą paleidžiamas trumpas šviesos impulsas, po to iš tos vietos spinduliuojančios šviesos energija yra matuojama laiku, praėjusiu nuo impulso paleidimo pradžios. Šis prietaisas yra skirtas matuoti optinės galios silpnėjimą šviesolaidžio linijose.

Kam yra naudingas metalo detektorius?

Šį prietaisą savo darbe naudoja ne tik profesionalai, bet ir nuotykių mėgėjai-lobių ieškotojai. Svarbu, kad metalo detektorius nebūtų naudojamas nedorais tikslais, kokių gviešiasi juodieji archeologai. Jei lobių ieškosite valstybės nedraudžiamose vietose, jums negrės baudžiamoji atsakomybė. Kad būtumėte ramūs, pasirūpinkite gauti leidimą lobių ieškoti ir kasinėti ne tik valstybinėse, bet ir privačiose valdose. Jei to nepadarysite, galite nemaloniai susidurti su įstatymų sergėtojais.

Kada praverčia termovizorius?

Termovizorius akivaizdžiai praverčia įvairiose srityse – medžioklėje, dingusių gyvų žmonių ar gyvūnų paieškoje, teisėsaugos pareigūnų ir ugniagesių-gelbėtojų operacijose, pastatų šiluminės aplinkos tyrimuose, ar medicininiais tikslais, kai reikia avarijos ar kito nelaimingo atvejo metu nustatyti esamą temperatūrą ir panašiai. Termovizorių dėka ne vieną sykį sėkmingai yra pasibaigę miškuose pasiklydusių žmonių paieškos.

Kokia yra oscilografo paskirtis?

Oscilografas yra skirtas stebėti ir išmatuoti elektros signalo formą. Šiuo prietaisu tiriami pasikartojantys signalai, todėl jo dažnai prireikia daugumoje pramonės, mokslo ir medicinos sričių. Šių laikų oscilografai būna skaitmeniniai, todėl elektros grandinės stebėjimo rezultatus tiesiogiai siunčia į savo operatyvinę atmintį. Jie yra patogūs, nes yra mobilūs. Juose  yra įdiegta ne tik duomenų saugojimo, bet ir jų perrašymo galimybė.

Be to, su jais galima testuoti pačius skirtingiausius elektros prietaisus. Oscilografai fiksuoja vos kelias sekundes trunkantį signalą. Juose yra integruotas didžiausias dažnių juostos plotis, todėl fiksuojami vos akimirką trunkantys veiksniai. Puiku tai, kad matavimai atliekami spalvotame ekrane ir yra garantuojamas duomenų saugojimas bei jų perrašymas.