21 birželio, 2024

Išrinkti tinkamą pašarą savo mylimam augintiniui kartais yra tikrai nelengva. Daug kalbama apie tai, kokios sudėtinės dalys turėtų sudaryti tikrai gerą gyvūnams skirtą maistą, tačiau šį kartą pakalbėkime apie tai, kokių ingredientų pašare neturėtų būti.

Grūdai

Sužinoti, ar šunų ėdalas yra begrūdis, labai paprasta: ant pakuotės dažniausiai rašoma „grain free“. Taip pat visada galima pasitikrinti, kokios yra nurodytos sudėtinės pašaro dalys. Begrūdžiame pašare pirmąja sudėtine ėdalo dalimi dažniausiai įvardijama mėsa, nes tai reiškia, kad šio ingrediento pašare yra daugiausiai. Nereikėtų pamiršti, kad šunys yra mėsėdžiai, todėl didžiąją mitybos raciono dalį turėtų sudaryti gyvūninės kilmės produktai, bet ne grūdai.

Dažikliai ir skonio stiprikliai

Šuniui tikrai nepaliks įspūdžio širdutės formos ryškios sauso maisto granulės ar dirbtiniais kvapais „patobulintas“ pašaras. Dažikliai ir skonio stiprikliai šunų pašaro gamyboje dažniausiai yra naudojami dėl žmonių, bet ne dėl gyvūnų. Tikėtina, kad šuo mieliau rinksis natūralios mėsos kvapo  pašarą, bet ne kvepiantį įvairiais dirbtiniais aromatais. Visada verta skaityti pašaro sudėtį ir atsižvelgti į tai, ar pasirinktame pašare nėra dirbtinių dažiklių ir skonio stipriklių.

Neaiškios kilmės sudedamosios dalys

Ekonominės klasės pašaruose gana dažnai galima aptikti ir tokių sudėtinių dalių, kurios yra naudojamos kaip pigus užpildas: tai gali būti celiuliozė, riešutų kevalai, ir t.t. Natūralu, kad tokios sudedamosios dalys šunims tikrai nėra naudingos, be to, tai gali apsunkinti virškinimo procesą.