16 liepos, 2024

Kasdien biure atspausdiname daug dokumentų. Ar svarbus popierius, kurį pasirenkame spausdintuvui? Kopijavimo popieriaus tipas, kurį turėtume pirkti biurui, priklauso nuo daugelio veiksnių, ypač nuo mūsų verslo pobūdžio. Ką šiuo atžvilgiu siūlo biuro prekių rinka?

Baltas kopijavimo popierius, skirtas rašaliniams ir lazeriniams spausdintuvams, yra geriausias pasirinkimas visų tipų biurams. Rinkoje yra įvairių dydžių ir svorio popieriaus, nors neabejotina, kad biure naudojamas daugiausiai A4 formato popieriaus. Baltas kopijavimo popierius tinka tiek juodai, tiek spalvotai spaudai, nes ant jo puikiai matomi visi spalvoti dokumento elementai. 

Popierius kelių formatų spausdintuvui

Jei kalbėdami apie spausdintuvo popierių turime omenyje tik rašaliniam ar lazeriniam spausdintuvui skirtą popierių, neįsivaizduojame, ką rinka iš tikrųjų gali pasiūlyti. Popieriaus pasirinkimas tikrai priklauso nuo konkretaus biuro specifikos. Dideliuose projektavimo, architektūros ir geodezijos biuruose, kur kasdien sukuriami keli projekto eskizai ar techniniai brėžiniai, pravers kelių formatų spaudos popierius. Papir.lt internetinės parduotuvės pasiūlymas apima platų įvairių formatų popierių, skirtą naudoti su rašaliniais braižytuvais ir kopijavimo aparatais. Pavyzdžiui, braižytuvui pasirinkę baltą popierių, užtikrinsime detalų didelių projektų pristatymą, techninius brėžinius, nubraižydami tikslius žemėlapius ir planus bei grafinius brėžinius.

Fotopopierius biurui

Gal ne kiekviename biure, bet tikrai tokiame, kurio pagrindinė veikla orientuota į grafikos ir kūrybinius skyrius, fotopopierius spausdintuvams pravers. Galima įsigyti tiek matinės, tiek blizgios versijos bei įvairių dydžių. Kaip rodo pavadinimas, jis bus naudingas spausdinant nuotraukas, bet ne tik. Jame galime nesunkiai atsispausdinti aplankus ir pasiūlymus, o didelė jų dalis užima nuotraukas. Blizgus fotopopierius išryškins visas nuotraukų detales ir užtikrins tinkamas spausdinamų nuotraukų spalvas.

Kopijavimo popieriaus pasirinkimas gali atrodyti lengva užduotis, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą reikėtų atsižvelgti į keletą veiksnių. Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į gramatūrą, kuri turės įtakos spaudinio patvarumui ir kokybei. Kitas svarbus veiksnys yra popieriaus baltumas, kuris turi įtakos spalvų sodrumui. Taip pat svarbu pasirinkti popierių, atitinkantį įrenginio tipą, kuris bus naudojamas, siekiant užtikrinti geriausią įmanomą spausdinimo kokybę ir sumažinti spausdinimo įrenginio blokavimo riziką. Taip pat turėtumėte prisiminti apie popieriaus dydį. Dažniausiai naudojami A4 arba A3 formatai. Be to, esant dideliems spausdinimo poreikiams, aktuali turėtų būti ir kopijavimo popieriaus kaina  bei patogumas perkant didesnėse pakuotėse. Turėdami omenyje šiuos svarbius veiksnius, galėsite priimti geriausią sprendimą ir mėgautis puikia spausdinimo kokybe.