3 birželio, 2023

Bet kuris miškininkas gali pasakyti, kad dirbant prie kirtimų, saugumas turi būti svarbiausias prioritetas, todėl yra nevalia į visa tai žiūrėti pro pirštus. Ir tikrai nesvarbu ar yra kalbama apie kelių šakų nugenėjimą, ar pilną miško valymą. Žemiau pakalbėsime apie pagrindinius faktorius, kurie gali padėti užtikrinti, kad medžių pjovimas apsieis be didesnių nuostolių įrangai, o svarbiausia – gyvybei.

Atrodytų, kad daugelis į medkirčių aprangą nežiūri labai rimtai, tačiau tai yra labai svarbu pačio pjovėjo saugumui. Keletas priedų, tokių kaip šalmas, kuris apsaugos nuo krentančių šakų yra labai svarbus ir dažniausiai padeda išvengti rimtų galvos traumų. Taip pat yra verta pamastyti apie garsą slopinančias ausines, nes benzino pjūklai tikrai nėra patys tyliausi bei apsauginius akinius, kurie pridengs akis nuo skriejančių pjuvenų bei dulkių. Galima paminėti ir sutvirtintus antkelius, kurie dirbant aukštai nuo žemės padės sustabdyti grandinę, dar prieš jai pasiekiant koją. Aišku, kad be aprangos taip pat rekomenduojama turėti plastmasinius intarpus, kurie padės verčiant medį, o juos įsigyti galima bet kurioje sodo technikos parduotuvėje.

Kaip ir aptarėme pagrindinius pačio pjūklininko priedus, tačiau reikia įvertinti ir kitus faktorius, pavyzdžiui, galimą medžio kritimo zoną. Pastarieji gali nuvirsti toliau, nei gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio, todėl planuojant galima remtis kirvio rankenos principu. Tai reiškia, kad reikia ištiesti pastarąją per visą rankos ilgį, primerkti vieną akį ir nueiti nuo medžio iki tol, kol koto apačia bus lygi potencialiam kelmui. Tai atlikus turėtumėte atsirasti toje vietoje, kur nusileis pati viršūnė. Aišku, kad toks skaičiavimas yra tik preliminarus, todėl drąsiai galima pridėti dar keletą metrų.

Kitas svarbus aspektas, be kurio sėkmingas medžių pjovimas nėra įmanomas yra pjovimo zonos išvalymas, todėl reikia nupjauti viską, kas gali trukdyti jo virtimui. Nes priešingu atveju gali būti ne tik išlaužyti nereikalingi krūmai, bet ir sugadinta įranga ar net nekilnojamas turtas. Be to reikia pagalvoti ir greitą atsitraukimą nuo medžio jo skilimo ar atsiradusio vėjo atvejais.

Plačiau apie tai pasiskaityti galima čia https://arbora.lt