22 birželio, 2024

Išmaniosios technologijos tobulėja sulig kiekviena diena, mūsų poreikiai skubančiame pasaulyje auga, tad natūralu, jog norisi patogumų, taupančių laiką bei galinčių visokeriopai pasitarnauti. Turbūt vargiai besurastume išsiverčiantį be išmaniojo telefono – žmonės su šiais įrenginais jau beveik niekur nesiskiria. Tad naujas išmanusis telefonas dažnas daugelio pasirinkimas, tiek renkantis juos kaip dovanas, tiek pakeičiant senuosius, su „vakar dienos“ funkcijomis ar atgyvenusius savo laiką. Ieškant naujo telefono, gerokai apraibsta akys, nes modelių ir prekės ženklų gausybė. Norint neprašauti pro šalį, prieš perkant, reikėtų gerai apsvarstyti keletą aspektų. Tad kokie gi tie svarbiausi etapai iki Jums geriausio telefono pasirinkimo?

Biudžetas

Turbūt pirmas svarbiausias dalykas, lemiantis telefono pasirinkimą, yra Jūsų turimas biudžetas. Dažniausiai esame nusimatę, kiek konkrečiai galime sau leisti. Nuo to ir priklauso, kokius išmaniuosius telefonus galėsime įpirkti: biudžetinės, vidutinės ar aukštesnės klasės. Džiugu yra tai, jog net ir patys pigiausi telefonai dabar pasižymi kokybe ir funkcionalumu. Galbūt jie ir neprilygsta brangesniems, tačiau procesoriai vis tiek būna ganėtinai galingi, o kameros geba kurti tikrai neblogas nuotraukas. Galbūt Jums net ir nereikia visų inovacijų? Tad visai neapsiriksite, pasirinkę paprastesnį, mažiau kainuojantį telefoną. Biudžetinis ir gana kokybiškas variantas galėtų būti Xiaomi Redmi Note 10S ar Poco M4 Pro 4G, vidutinės klasės galite rinktis iš Pigu.lt iPhone 11, Samsung Galaxy S10 ar gausybę Huawei bei Xiaomi modelių. Na, o jei galite sau leisti daugiau ir norite žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, tuomet aukštesnės klasės išmanieji Jums pasiūlys pačias inovatyviausias funkcijas darbui, žaidimams ir kitoms veikloms. Turbūt šioje kategorijoje Apple iPhone išmaniesiems telefonams mažai lygių. Populiarūs yra iPhone 12, taip pat iPhone 13 ir galingiausiu flagmanu laikomas iPhone 13 Pro Max. Nenusileidžiantys yra Samsung Galaxy S21 Ultra ir Samsung Galaxy Z Fold 3. Pasirinkę šiuos aukščiausios klasės išmaniuosius įrenginius, galėsite mėgautis geriausiais parametrais, moderniu dizainu bei inovacijomis.

Operacinė sistema

Įprastai jau būname išbandę operacines sistemas ir prie jų pripratę. Todėl visai tikėtina, kad naujajį telefoną rinksimės su tokia pačia OS.

Android yra pati populiariausia operacinė sistema, tad ir labiausiai pažįstama įvarios klasės telefonų naudotojams. Tokį populiarumą paaiškina itin platus funkcijų pasirinkimas ir universalumas bei tai, kad ši sistema yra atviro kodo, kas leidžia vartotojams iš viso pasaulio siūlyti, kurti ir tobulinti programėles. Viskas priklausys nuo turimo telefono parametrų, tačiau, kad ir kokie jie bebūtų, Android pasiūlys optimaliausią sprendimą.

Apple iOS yra skirtas tik iPhone telefonams, tačiau būtent dėl to, jų veikimas yra greitesnis ir patikimesnis nei Android. Kad ir nėra universalus, tai aukštesnės klasės pasirinkimas, suteikiantis inovacijas ir kokybę.

Procesorius, atmintis ir baterija

Šis aspektas yra svarbu tiems, kas turi konkrečių poreikių, ir telefonas reikalingas tam tikroms veikloms. Tad jei norite su savo išmaniuoju nuveikti tikrai daug, labai svarbu yra baterijos talpa, procesoriaus galingumas bei atmintis (RAM). Būtent nuo šių savybių priklausys, kiek iš tiesų nuveiksite su savo telefonu. Tai proporcingai atsiliepia kainai – natūralu, kad patys galingiausi bei talpiausi bus ir brangiausi. Tačiau įsivertinę poreikius ir galimybes, gausioje pasiūloje tikrai rasite Jums tinkantį optimaliausią variantą.

Vaizdo kamera

Turbūt dažnas, norėdamas geros telefono kameros, pirmiausia atkreipia dėmesį į megapikselių skaičių. Tačiau norint išgauti tikrai kokybiškas nuotraukas, svarbesni aspektai yra optinis vaizdo stabilizavimas bei diafragmos platumas. Jei fotografija užima didelę Jūsų laiko dalį ir į tai žiūrite rimtai, ieškokite kuo mažesnio diafragmos skaičiaus. Turbūt joks telefonas neatstos profesionalaus fotoaparato, tačiau šiuolaikinės technologijos žengia į priekį ir gali pasiūlyti kokybę išrankiems. Tad net ir turėdami tik telefoną, galite daryti tikrai puikias nuotraukas.

Papildomos funkcijos

Su išmaniaisiais keliaujame visur – esame glaudžiai susieti tarpusavyje ne tik šeimoje, bet ir paslaugų sferoje ar versle. Apsiperkame internetu, naudojamės banko paslaugomis, savo telefonuose turime begalę programėlių. Su galimybėmis, deja, atsiranda ir pavojų. Tad pirštų antspaudo skaitytuvas šiomis dienomis yra neišvengiamai reikalinga papildoma funkcija. Džiugu, kad ją gali pasiūlyti net ir biudžetiniai išmanieji. Turbūt daugelį taip pat nudžiugintų padidinto atsparumo ekrano stiklas ar apsauga nuo drėgmės bei dulkių. Šias ir kitokias papildomas funkcijas telefonuose taip pat dažnai siūlo ne vienas prekės ženklas.

Tad apsvarstykite, kokiam tikslui naudosite savo išmanųjį telefoną. Daug kas naudojasi juo vietoje kompiuterio, net gi mažiau skambina ar rašo žinutes. Tokiems vartotojams turbūt reikės daugiau galingumo ir funkcijų. Bet jei Jums tereikia priemonės pasiskambinti ar užfiksuoti keletą svarbesnių akimirkų – Jums labiausiai tinkamas visai paprastas ir pigus išmanusis telefonas, be ypatingų ar pildomų funkcijų.