1 gruodžio, 2023

Perkant automobilį reikia turėti arba daug žinių apie transporto priemones, ar rasti žmogų, kuris padėtų jums jį įsigyti be jokių nesklandumų. Pagalba perkant automobilį yra ypač populiari Lietuvoje, nes, deja, ne kiekvienas turi reikiamų žinių apie transporto priemones, kad galėtų nusipirkti automobilį deramomis sąlygomis. Kokios pagalbos gali prireikti?

Komunikavimas su automobilio pardavėju

Pagalbą perkant automobilį siūlančios įmonės neretai siūlo susisiekti su pardavėju ir vesti visą komunikaciją. Jums nereikės bendrauti su pardavėju, tik su specialistu.

Automobilio patikra

Jeigu nežinote, kas yra automobilio patikra ir kaip ji vyksta, tuomet net negalvokite patys jo apžiūrinėti. Daugelis patikrina saloną ir mano, kad to užteks, kad galėtų įsigyti automobilį ir neliktų apgauti. Tačiau dažniausiai defektai slepiami ne salone, bet važiuoklėje, variklyje ir kitose automobilio dalyse.

Defektų nustatymas

Kaip ir minėjome, atlikus automobilio patikrą specialistai nustatys, kokie yra automobilio defektai. Pasitaiko, kad kai kurie pardavėjai būna sąžiningi ir visus defektus patys nurodo. Tokiu atveju jums reikės tik dar kartą peržiūrėti paminėtus defektus ir nuspręsti, ar norite pirkti automobilį. Jeigu diagnostikos metu specialistas ras nepaminėtų defektų, tuomet pardavėjas arba turės nuleisti kainą, ar ieškoti kito pirkėjo.

Testinis važiavimas

Be testinio važiavimo automobilio pirkti tikrai neturėtumėte. Specialistas testinio važiavimo metu susipažins su automobiliu ir patikrins, ar nėra kokių nors užslėptų defektų.

Derybos dėl kainos

Turbūt daugeliui pirkėjų svarbiausia, jog pirkimo metu būtų kuo labiau sumažinta kaina. Visgi kainą sumažinti ne visada pavyksta labai stipriai. Jeigu patikros metu nebus aptikta daug papildomų defektų, tuomet kaina greičiausiai bus nuleista tik simboliškai.

Dokumentų patikra

Tikrinant dokumentus ne tik galima rasti daug nesutapimų, bet ir klaidų. Todėl patikrinti dokumentus ypač svarbu dar prieš pasirašant pirkimo pardavimo sutartį.

Pagalba registruojant automobilį

Kai kurie vairuotojai ne tik nenusimano apie automobilius, bet ir nelabai žino įstatymų, tokiu atveju greičiausiai prireiks pagalbos registruojant automobilį. Pagalba registruojant automobilį lygiai tokia pat svarbi, kaip ir pagalba perkant automobilį.