18 gegužės, 2024

Žmogaus mirtis užsienyje tampa rimtu stresu artimiesiems, kurie nesupranta, kaip dabar elgtis ir ką daryti, kad būtų pradėtas velionio repatriacijos procesas iš užsienio. Dažnas per bandymus ir klaidas, susiduria su sunkumais įgyvendinant savo planą. Daugeliui labai aktualus klausimas, kiek svarbu šią paslaugą atlikti patiems ir ar yra specializuotų įmonių, galinčių padėti pargabenti palaikus iš užsienio.

Nepaisant to, kad galioja daug tarptautinių normų ir atskirų nacionalinių normų, standartų, reglamentų, reglamentuojančių palaikų gabenimą, vis tiek svarbu žinoti, kad žmonių palaikų pargabenimo į tėvynę organizavimas vis dar yra daug pastangų reikalaujantis ir atsakingas darbas kurio įgyvendinimas turi būti patikėtas laidojimo verslo ir repatriacijos organizavimo specialistams. Derybų vedimas su įvairių šalių, kurioje asmuo mirė, valdžios institucijų atstovais darbas reikalaujantis specifinių žinių.

Kas ir kaip surašo dokumentus kūno gabenimui?

Visus dokumentus dažniausiai sutvarko palaikų pargabenimo įmonė, pavyzdžiui, https://www.palaikutransportavimas.lt/. Paprastai tai kiekvienu atveju nulemia situacija ir aplinkybės. Teisinę ir konsultacinę pagalbą rengiant dokumentus dažnai teikia Lietuvos ambasada konkrečioje šalyje. Pažymėtina, kad kiekviena šalis turi savo specifinius reikalavimus ir ypatumus, kurie lemia mirusiojo repatriacijos taisykles ir niuansus. Todėl klausimo sprendimą rekomenduojama patikėti tik repatriacijos agentūrai.

Koks yra geriausias būdas pargabenti mirusįjį namo?

Daug kas priklauso nuo šalies, kurioje asmuo mirė, ir nuo to, kokios transporto priemonės yra prieinamos. Reikėtų nepamiršti, kad mirusiojo pervežimo laikas yra labai svarbus fiziologinių organizmo procesų požiūriu.

Pervežimo agentūros turi specialų pritaikytą transportą – katafalką, mirusiojo pervežimui iš tam tikros šalies, kuris atitinka tam tikrus techninius reikalavimus. Visos kelionės metu transporto priemonėje bus užtikrinta reikiama temperatūra, o specialios įrangos dėka karstas apsaugotas nuo judėjimo ir smūgių.

Mirusiojo pervežimas lėktuvu?

Mirusiojo gabenimas oro transportu dažniausiai naudojamas, kai žmogus miršta kitoje šalyje ar kitoje pasaulio vietoje, kurią įmanoma pasiekti tik oro transportu. Pagrindinė velionio gabenimo lėktuvu priežastis neabejotinai yra laiko apribojimai. Tokiu atveju palaikų pervežimo įmonė pasirūpina specialiu cinko karstu, suplanuoja skrydį ir pakrovimą, iškrovimą, nuvežimą į oro uostą, interesų atstovavimą institucijose, reikalingų dokumentų ir leidimų paruošimą.